Зеленський: Міжнародний та український бізнеси готові зайти у Крим і почати працювати одразу після деокупації
Український та міжнародний бізнеси вже висловили готовність працювати у Криму після його деокупації від російських загарбників. Про це, виступаючи 23 серпня на третьому саміті Кримської платформи, повідомив президент України Володимир Зеленський, трансляція відбувається на YouTube-каналі платформи.
"Повоєнна трансформація України забезпечить для Криму такі економічні зміни, які дозволять йому працювати та бути економічно привабливим увесь рік, а не лише в сезон. Ми вже маємо підтримку бізнесів міжнародного, національного, також локального українського рівня, які готові зайти у Крим та почати працювати одразу після деокупації. Це потужні бренди міжнародних готельних мереж, авіакомпаній, банківський бізнес і технологічні, телекомунікаційні компанії, промислові компанії, це енергетичні компанії", – сказав президент.
Зеленський назвав низку брендів, зокрема Ryanair, SkyUp, JoinUp, Vodafone, Genesis, ОККО, Lifecell.
За його словами, Крим стане частиною глобальної економіки, і 23 серпня буде підписано документ із компаніями, які "готові прийти у Крим за Україною".
Зеленський зазначив, що "замість терористичних баз Криму потрібні національні парки, заповідники; замість складів боєприпасів для агресії потрібні міжнародні круїзні лайнери; замість оточених парканами маєтків воєнних злочинців та корупціонерів Криму потрібні нові сучасні громадські простори, нові сучасні технологічні компанії, новий сучасний університет".
"Лише Україна здатна повернути сучасність у Крим, і завдяки сучасності, завдяки відкритості, завдяки безпеці можна буде гарантувати високу якість життя у Криму. Це буде гідне життя, яке підтримує для Криму кожен, хто підтримує Україну", – заявив він.
За словами Зеленського, у третьому саміті Кримської платформи беруть участь делегації 63 країн.
Контекст:
Росія окупувала Крим після силової блокади українських військових частин та незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.
Офіційно діяльність Кримської платформи розпочато на інавгураційному саміті 23 серпня 2021 року. У ньому взяло участь 46 делегацій. На саміті ухвалили декларацію Кримської платформи, яка засуджує політику Росії стосовно окупованого Криму. Вона відкрита для підписання іншими країнами, зазначав Зеленський.
23 серпня 2022 року відбувся другий саміт Кримської платформи. В Офісі президента повідомили, що в ньому взяло участь приблизно 60 делегацій. Зокрема, долучилися лідери "Великої сімки", представники Африканського континенту та країн Латинської Америки.
Українська влада неодноразово заявляла, що має на меті деокупацію всіх захоплених із 2014 року Росією українських територій, зокрема Криму.