Подоляк: Сам факт обговорення можливості відправлення іноземних військ в Україну – хороший сигнал

Подоляк: Будь-яка ініціатива – це завжди додаткові можливості
Фото: Михайло Подоляк / Facebook

Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк вважає, що, хоча міжнародні партнери не мають наміру зараз спрямовувати свої війська в Україну для стримування російської агресії, уже сам факт обговорення цієї можливості є добрим сигналом. Про це він сказав 27 лютого в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна", коментуючи заяву щодо цього президента Франції Еммануеля Макрона.

"Будь-яка ініціатива – це завжди додаткові можливості. І це чітке окреслення паном Макроном абсолютного розуміння того, на якому етапі війни ми перебуваємо і які ризики цей етап становить", – заявив Подоляк.

Він зазначив, що важливим є навіть сам факт дискусії серед партнерів на цю тему.

"Зрозуміло, що сьогодні Україна чекає насамперед на вирішення питань, про які є прямі домовленості, – це пришвидшення і збільшення поставок військової техніки й високотехнологічних рішень. Дрони, снаряди, далекобійні ракети, авіаційні компоненти", – сказав радник глави Офісу президента.

"Але ще раз уточню, що розширення тем, які дискутуються, зокрема за рахунок обговорення можливості направлення в Україну обмежених контингентів для різних місій, – це хороший сигнал", – резюмував Подоляк.

Контекст:

Країни НАТО і Євросоюзу надають Україні оборонну допомогу, зокрема, постачають важке озброєння і боєприпаси, але відкидають свою пряму участь у війні.

Президент України Володимир Зеленський неодноразово наголошував, що Україна не просить іноземних солдатів воювати на українській території.

26 лютого в Парижі відбулася конференція 20 європейських лідерів на чолі з президентом Франції Еммануелем Макроном, на якій обговорювали питання допомоги Україні. В офісі Макрона заявляли, що учасники зустрічі хотіли надіслати президенту країни-агресора Росії Володимирові Путіну "дуже чіткий сигнал, що він не переможе в Україні".

Зокрема, Макрон не відкинув, що в Україну в майбутньому можуть спрямувати західні війська. "Сьогодні немає консенсусу щодо скеровування сухопутних військ. Але в майбутньому нічого не можна відкидати. Ми зробимо все необхідне, щоб Росія не змогла виграти цю війну", – заявив він.

Водночас, за словами канцлера ФРН Олафа Шольца, "зрозуміло, що жодних наземних військ із боку європейських країн чи НАТО [в Україні] не буде".

У Білому домі також наголосили, що США не спрямовуватимуть своїх військ в Україну.

Литовський міністр оборони Арвідас Анушаускас не відкинув, що Литва може скерувати своїх солдатів в Україну, але тільки для навчальних місій, а не участі в боях.