ВАКС відпустив із-під арешту ексдиректора департаменту Міноборони. Він проходить у справах про продукти для ЗСУ та браковані бронежилети на 1 млрд грн

Антикорупційний суд не продовжив арешту Хмельницького
Фот: vaks.gov.ua

Вищий антикорупційний суд України не продовжив арешту колишнього тимчасового виконувача обов'язків директора департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони Богдана Хмельницького. Про це 1 квітня повідомляє "Слово і діло".

За даними видання, рішення ВАКС ухвалив ще 22 березня. Суддя Ярослав Шкодін відмовив прокурору Офісу генерального прокурора України у задоволенні клопотання про продовження арешту.

Шкодін зазначив, що ризики перешкоджання слідству зменшилися й "існують на мінімально можливому рівні", пише "Слово і діло".

Видання зазначає, що 24 січня антикорупційний суд продовжив арешт Хмельницького до 23 березня. Альтернативою суд визначив майже 39 млн грн застави.

26 січня Державне бюро розслідувань завершило слідство щодо ексзаступника міністра оборони Вячеслава Шаповалова та Хмельницького і передало його в суд. Колишнього заступника міністра оборони, який відповідав за тилове забезпечення ЗСУ, в.о. начальника департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів, а також в.о. начальника центрального управління контролю якості МОУ підозрюють у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ, що спричинило тяжкі наслідки на 1,4 млрд грн, та у розтраті понад 222 млн грн.

Контекст:

У січні 2023 року на тлі скандалу навколо закупівель продуктів для українських військовослужбовців із Міноборони звільнили директора департаменту закупівель Хмельницького та заступника міністра Вячеслава ШаповаловаОстанній повідомляв, що сам написав рапорт про звільнення у січні 2023 року на тлі скандалу навколо закупівель продуктів для українських військовослужбовців.

1 лютого "Українська правда" писала, що Шаповалову оголосили підозру у вчиненні незаконних дій, внаслідок яких окремі підрозділи ЗСУ не було укомплектовано засобами індивідуального захисту на суму понад 1 млрд грн. У Державному бюро розслідувань повідомили, що в межах кримінального провадження бюро проводить 17 обшуків за різними адресами. Правоохоронці повідомили чиновника про підозру в перешкоджанні законній діяльності ЗСУ та іншим військовим формуванням (ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України).

21 січня 2023 року видання ZN.UA повідомило, що, відповідно до угоди Міноборони від 23 грудня 2022 року, міністерство закуповує продукти для українських військовослужбовців удвічі-утричі дорожче, ніж вони коштують у київських супермаркетах. У липні ДБР завершило розслідування закупівель продуктів для ЗСУ. Підозри у зловживаннях висунули колишньому заступнику міністра оборони, а також в.о. директора департаменту держзакупівель та постачання матеріальних ресурсів, тобто Хмельницькому.