Бізнес не матиме змоги підтримувати ЗСУ в разі підвищення тарифу на передання електроенергії – експерт

Сергій Біленький: У першу чергу виграє саме "Укренерго", яке позбудеться необхідності в короткостроковій перспективі десь знаходити величезні кошти на погашення кредитів
Фото: gmk.center

Гірничо-металургійний сектор України залишається основним постачальником підтримки Збройних сил і надає значний обсяг допомоги для потреб армії. Пропозиція "Укренерго" щодо збільшення тарифів на передання і диспетчеризацію електроенергії становить загрозу для підприємств галузі, тому необхідно уникнути цього у спосіб, наприклад, реструктуризації боргів державного енергетичного підприємства. Про це повідомив голова Федерації металургів України Сергій Біленький у коментарі YouTube-проєкту Politeka.

"Гірничо-металургійний комплекс сьогодні є основним донором для наших Збройних сил. Наші компанії вкладають шалені ресурси для того, щоб сьогодні допомогти армії. Це і закупівля всього, що необхідно, з погодженням із відповідними підрозділами сил оборони, й інші види допомоги. І дуже багато уваги приділяється роботі з ветеранами – адже в нас багато працівників уже мобілізовані", – сказав Біленький.

Постійне зростання тарифів призводить до глибшої кризи в галузі, обмежуючи її здатність надавати допомогу, тепер ідеться не про розвиток, а про виживання в цьому секторі, заявив експерт.

"Монопольну продукцію, яку можна продати за будь-якого ціну, ми не випускаємо. А те, що ми виробляємо, на жаль, через зростання тарифів стає неконкурентоспроможним, і в нас або дуже суттєво зменшуються обсяги виробництва, або деякі підприємства мають закриватися або чекати кращих часів. Але зупинка означає втрату кадрового потенціалу – ми просто не зберемо потім кваліфікованих працівників", – пояснив він.

Він переконаний у необхідності того, щоб "Укренерго" уклало угоди з партнерами з реструктуризації заборгованості й утримання росту тарифів, оскільки це приведе до виграшу для всіх сторін у кінцевому підсумку.

"У першу чергу виграє саме "Укренерго", яке позбудеться необхідності в короткостроковій перспективі десь знаходити величезні кошти на погашення кредитів, а зможе це робити у спокійному режимі в післявоєнний період. Адже, якщо підвищити тариф, поки в нас є руїни економіки, у нас не лишиться того, хто платитиме податки. Тому на рівні Кабінету Міністрів ці питання мають якось розглядатися", – додав Біленький.

Контекст:

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), схвалила підвищення тарифу НЕК "Укренерго" на передавання електроенергії. Відповідне рішення ухвалили на засіданні регулятора 16 листопада.

Планують, що тариф на передавання електроенергії зросте до 592,89 грн/МВт-год. Для "зеленої" металургії він становитиме 412,68 грн/МВт-год. Згідно з розрахунками НКРЕКП, після підвищення тарифів дохід "Укренерго" має сягнути 58,7 млрд грн.