Фонд держмайна запустив сайт із переліком усіх заарештованих активів росіян і колабораціоністів
Фонд держмайна України створив відкриту базу активів росіян і колаборантів, які було заарештовано й передано йому в управління. Про це 18 вересня повідомила пресслужба ФДМУ.
У реєстрі вже розміщено 136 санкційних активів, серед яких – майно підсанкційних бізнесменів із РФ Михайла Шелкова, Володимира Євтушенкова, Аркадія Ротенберга, окупаційного "голови" Херсонської області Володимира Сальдо, сенатора Ради Федерації РФ від окупованого Криму Сергія Цекова, президента-утікача Віктора Януковича. Надалі арештоване майно виставлять на приватизацію або оренду через систему "Prozorro.Продажі", де кожен охочий у режимі реального часу зможе стежити за перебігом аукціону, поінформували у ФДМУ.
"Фонд держмайна запускає сайт sanlist.spfu.gov.ua. Мета – інформування української громадськості й іноземних партнерів про стан справ з усіма конфіскованими активами, які перебувають в управлінні фонду. Важливо, аби кожен у кілька кліків міг дізнатися все про арештоване майно колаборантів або російських олігархів, яке в подальшому може принести прибуток державі", – заявив перший заступник голови фонду Денис Шугалій.
Він зазначив, що вже найближчим часом ФДМУ чекає на передання приблизно 500 нових об'єктів.
Контекст:
Україна почала застосовувати санкції проти компаній і громадян, причетних до російської агресії, 2015 року – за рік після того, як аналогічних заходів ужили США і ЄС. Відтоді українські й міжнародні санкції багаторазово розширювали і продовжували.
Президент України Володимир Зеленський неодноразово затверджував санкції проти фізичних і юридичних осіб, пов'язаних із країною-агресором Росією. 1 липня він увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України про нові персональні санкції проти 192 фізичних і 291 юридичної особи. Серед тих, хто потрапив у санкційний список, – 189 росіян, зокрема очільники оборонних підприємств, військовослужбовці й бізнесмени.