Обсяг експорту українським "зерновим коридором" наближається до 30 млн тонн – Зеленський

За даними Кубракова, у лютому через морський коридор Україна експортувала рекордну кількість вантажів
Фото: ЕРА

За час роботи українського "зернового коридору" ним доправили на експорт майже 30 млн тонн вантажів. Про це у зверненні 4 березня президент України Володимир Зеленський повідомив, посилаючись на дані віцепрем'єр-міністра з відновлення України – міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Кубракова, стенограму опублікував сайт глави держави.

"Сьогодні була окрема доповідь віцепремʼєра Кубракова. Передусім щодо роботи нашого морського експортного коридору. Уже майже 30 млн тонн вантажів опрацювали на морському шляху. Це дуже вагомо для часу такої війни. І я вдячний усім, хто працює в наших портах, на суднах, усім, хто забезпечує роботу морського коридору, його безпеку", – сказав Зеленський.

Він також згадав про обстріл російськими окупантами Одеси, чий морський порт також працює на експорт України.

"[Дав] доручення щодо Одеси, щодо людей, які втратили житло через російський Shahed. Доручив якнайшвидше допомогти з новим житлом замість втраченого – питання у місцевої влади, має бути все вирішено", – підкреслив президент України.

Контекст:

Після виходу країни-агресора РФ із "зернової угоди" (діяла з 1 серпня 2022 року) Україна 10 серпня 2023 року оголосила про тимчасові коридори для цивільних суден, які прямують у чорноморські порти і з них. Першим судном, яке скористалося тимчасовим коридором, стало Resilient Africa. Воно вийшло з порту Чорноморськ 19 вересня із 3 тис. тонн пшениці на борту.

Українським військовим удалося розблокувати морське судноплавство у бік портів України.

 У січні 2024-го Україна вийшла на довоєнні обсяги експорту морем, а за загальним обсягом експорту вже наближається до показників, які були до повномасштабного вторгнення.

За даними Кубракова, у лютому через морський коридор Україна експортувала рекордну кількість вантажів.