Валютні обмеження підривають довіру до бізнесу – ексміністр

Іван Плачков: Якщо ми не будемо дисциплінованими позичальниками, то хто нам буде довіряти, які інвестиції?
Фото: gmk.center

Валютні обмеження, що діють в Україні, створюють недовіру серед постачальників обладнання та послуг до бізнесу. Про це заявив колишній міністр енергетики та голова Всеукраїнської енергетичної асамблеї Іван Плачков в ефірі YouTube громадської організації.

"У нас дуже серйозні обмеження по валюті, це стосується не тільки великих компаній, а й маленьких, не можна платити по боргах ледве не 2019 року. Тому компанії не можуть продовжувати свою діяльність, бо довіри до них немає. Постачальники ж не впевнені, чи зможуть вони заплатити, чи ні", – сказав він.

Ексміністр додав, що внаслідок цих обмежень бізнес не може також платити за кредитами. Він підкреслив, що зараз саме треба залучати нові кредити на майбутнє.

"Якщо ми не будемо дисциплінованими позичальниками, то хто нам буде довіряти, які інвестиції?" – підкреслив Плачков.

Контекст:

Кабінет Міністрів звернувся до Національного банку України з проханням надати дозвіл на продаж валюти для низки українських компаній для розрахунків із західними кредиторами. Серед компаній, яким планують дозволити продавати валюту, – "Vodafone Україна", "Інтерпайп", Kernel і ДТЕК. Ці компанії мають кредити в західних банках або є емітентами єврооблігацій. Згідно з пояснювальною запискою до розпорядження уряду, такий крок має відновити довіру західних партнерів до України.

Національний банк із 1 грудня 2023 року пом'якшив валютні обмеження для бізнесу і громадян, зокрема скасував усі обмеження для банків і небанківських фінансових установ на обсяги ймовірного продажу ними готівкової іноземної валюти населенню.

У грудні в Національному банку України також заявили, що можуть дозволити репатріацію "нових" дивідендів у межах пом'якшення валютних обмежень.