Бородянський заявив, що законопроєкт про дезінформацію обговорюватимуть іще протягом двох місяців

Бородянський: Обговорення триватиме стільки, скільки необхідно
Фото: Валерій Пекар / Facebook
Законопроєкт про дезінформацію винесли для обговорення із громадою для того, щоб він зміг захищати інформаційний простір і його не можна було використовувати для обмеження свободи слова, заявив міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський.

Законопроєкт про дезінформацію обговорюватимуть ще щонайменше протягом двох місяців, заявив міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський сьогодні після брифінгу на тему "Захист об'єктів ЮНЕСКО: нові буферні зони в Києві, об'єкти реставрації в Україні на 2020 рік" у Києві. Про це повідомляє "Укрінформ".

"Ми продовжуємо обговорення, це є не законом, а законопроєктом, він не зареєстрований у Раді. Його спеціально винесено для обговорення із громадою для того, щоб зробити цей закон досконалим, для того, щоб він захищав інформаційний простір і не міг використовуватися для обмеження свободи слова. Тому продовжуємо обговорення, воно триватиме близько двох місяців, весь лютий і березень", – сказав Бородянський.

Він зазначив, що перша сесія обговорення вже минула, тепер збиратимуть експертні групи, після чого відбудеться друга сесія, а потім ще одне обговорення.

Бородянський нагадав, що обговорення триватиме стільки, скільки необхідно.

же існують міфи про цей законопроєкт, уже є дезінформація щодо нього. Усе це треба відпрацювати, щоб уся громада зрозуміла, як це працює", – додав міністр.

Законопроєкт про дезінформацію, який передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність за поширення недостовірних даних засобами масової інформації, глава Мінкульту Володимир Бородянський презентував 17 січня.

Згідно з ним, зокрема, поширення дезінформації за умови добровільного спростування, починаючи із третього факту порушення протягом одного року, передбачає покарання у вигляді 1000 мінімальних зарплат за кожне порушення (мінімальна зарплата з 1 січня 2020 року становить 4723 грн; отже, штраф становитиме 4,7 млн грн). У разі якщо ЗМІ відмовиться добровільно спростувати "дезінформацію", штраф зросте до 2000 мінімальних зарплат за кожен факт (9,4 млн грн).

Відстежувати публікації у ЗМІ, що містять ознаки дезінформації, потрібно буде уповноваженому з питань інформації, якого призначає Кабінет Міністрів.

Окрім того, на слайдах, які демонстрували під час презентації, ішлося про те, що за поширення дезінформації за певних умов можуть карати строком ув'язненням від двох до семи років. Зокрема, позбавлення волі передбачено за "систематичне навмисне поширення дезінформації", яка становить загрозу національній безпеці, за поширення дезінформації, вчинене організованою групою або повторно. Строк ув'язнення також передбачено за дезінформацію, яка призвела до тяжких наслідків, за використання ботів для поширення дезінформації та за фінансування поширення фейків.

24 січня Бородянський заявив, що законопроєкт не передбачає покарання у вигляді ув'язнення.

В Інституті масової інформації вважають, що законопроєкт про дезінформацію та заходи щодо боротьби з нею містить неоднозначні норми, які неприпустимі в демократичному суспільстві.

Генеральний секретар Європейської федерації журналістів Рікардо Гутьєррес підкреслив, що держава не має обмежувати діяльність працівників ЗМІ.

Занепокоєння стосовно законопроєкту висловили в ОБСЄ та ООН.

30 січня Бородянський повідомив, що законопроєкт скеровано на доопрацювання.