Смешко: Ви хочете купувати нашу пшеницю? То макаронний завод побудуйте тут і звідси беріть макарони з найкращої пшениці! G

Смешко: Декомунізація – це не деіндустріалізація!
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Український ринок потрібно було відкривати тільки для тих, хто приходить з інноваціями, сказав в інтерв'ю відомому педіатру Євгенові Комаровському лідер партії "Сила і честь", колишній голова Служби безпеки України і ексначальник Головного управління розвідки Міноборони Ігор Смешко.

В Україні потрібно змінити модель економіки. Таку думку в інтерв'ю відомому педіатру Євгенові Комаровському висловив лідер партії "Сила і честь", колишній голова Служби безпеки України і ексначальник Головного управління розвідки Міноборони Ігор Смешко. Текст бесіди опубліковано на сайті видання "ГОРДОН".

"Декомунізація – це не деіндустріалізація! Професор Маєрсон, Чиказький університет, нобелівський лауреат, якось сказав: "Ви що, ви переплутали! Усі країни євроатлантичного простору пройшли період, коли протекціоністськи закривали свій ринок, створювали свою індустрію, своє виробництво, насичували свій ринок, а потім поступово відкривали [свій ринок для інших]", – сказав він.

Смешко закликав звернути увагу на "торговельні війни, які зараз ведуть Сполучені Штати з іншими країнами, навіть із сусідами – з Канадою і Мексикою".

"Ми відкрили все, а треба було відкривати, тільки якщо приходять з інноваціями! Ви хочете купувати нашу пшеницю? То макаронний завод побудуйте тут і звідси беріть прекрасні макарони з найкращої пшениці! Це держава якраз і має робити. Ось тут і бюджет буде, й інновації, і довгі кредити", – підкреслив він.

Смешко – лікареві Комаровському: Моя мама померла в 1991 році від онкології. Ми жили разом, я щодня їздив на Троєщину по ампулу промедолу, і це рятувало її від мук. Читайте повну версію інтерв'ю

Віцепрем'єр-міністр України Павло Розенко заявив 5 липня, що нинішній Кабмін передасть економіку наступному уряду "у прекрасному стані".

Державна служба статистики повідомила, що за підсумками 2018 року ВВП України зріс на 3,3%.

За прогнозами Національного банку України, зростання ВВП у 2019 році сповільниться до 2,5%, за прогнозами Мінекономрозвитку – до 2,7%.

Світовий банк погіршив прогноз зростання ВВП України на 2019 рік із 2,9% до 2,7%, а Європейський банк реконструкції і розвитку – із 3% до 2,5%.