Фігурант кількох кримінальних проваджень нардеп Дубневич виїхав за кордон, його оголосили в міжнародний розшук – САП

Прокурор на засіданні повідомив, що 8 жовтня Дубневич перетнув кордон між Румунією та Угорщиною
Фото: Депутатська група "Партія "За майбутнє" / Facebook

Вищий антикорупційний суд оголосив у міжнародний розшук депутата Верховної Ради України, якого Спеціалізована антикорупційна прокуратура обвинувачує в організації заволодіння 93 млн грн філії "Центр забезпечення виробництва" АТ "Укрзалізниця". Про це 2 листопада поінформувала пресслужба САП.

За даними "Слово і діло", ідеться про нардепа Ярослава Дубневича.

"Суд зважив на неявки обвинуваченого в судові засідання і наявність підтвердженої інформації про перебування указаної особи за кордоном та задовольнив клопотання", – зазначено в повідомленні.

На засіданні прокурор повідомив, що 8 жовтня Дубневич перетнув кордон між Румунією та Угорщиною, водночас даних про те, як він виїхав з України, у системі немає, пише Центр протидії корупції. Там звертають увагу на те, що оголошення в міжнародний розшук дасть змогу надалі ініціювати зміну запобіжного заходу депутату і стягнути 56 млн грн застави в дохід держави.

Захист, за інформацією ЦПК, заявив на суді, що Дубневич перебуває на лікуванні, але не вказав, де саме.

17 жовтня Національне антикорупційне бюро оголосило його в розшук в іншій справі – про заволодіння державним природним газом на суму понад 2,1 млрд грн. У цьому провадженні в Дубневича статус підозрюваного. Центр протидії корупції тоді зазначав, що вже після оголошення в розшук Дубневич приєднувався за допомогою відеоконференції до засідання ВАКС і ствверджував, що зараз він у лікарні на території України, але точного місцеперебування не назвав.

Контекст:

У Національному антикорупційному бюро України Дубневича називають організатором схеми із привласнення 93 млн грн "Укрзалізниці". У 2015–2016 роках через філію "Укрзалізниці" "Центр забезпечення виробництва" було закуплено стрілочну продукцію за завищеними цінами. Різницю у вартості учасники схеми поділили між собою, стверджує слідство.

17 жовтня 2019 року тодішній генпрокурор Руслан Рябошапка спрямував у Верховну Раду подання на притягнення до кримінальної відповідальності Дубневича. 31 жовтня Рада ухвалила постанову про згоду на притягнення депутата до відповідальності, його затримання й арешт. Цього ж дня Дубневича повідомили про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу (привласнення, розтрата майна чи заволодіння ним через зловживання службовим становищем).

ВАКС обирав запобіжний захід для Дубневича протягом двох днів. Нардепа були готові взяти на поруки дев'ятеро депутатів. Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури наполягали на утриманні Дубневича під вартою з альтернативою внесення 93 млн грн застави, захист стверджував, що в нього немає таких коштів. У підсумку 2 листопада ВАКС вирішив, що Дубневич має внести заставу в розмірі 100 млн грн.

7 листопада 2019 року суд заарештував Дубневича з можливістю внесення застави в розмірі 90 млн грн. Дубневич покинув СІЗО, але здав закордонний паспорт і мав носити електронний браслет. У лютому 2020 року це зобов'язання з нього зняли, повідомляло видання "Українські новини".

8 лютого 2023 року САП повідомила про спрямування у Вищий антикорупційний суд обвинувального акта проти Дубневича і групи посадовців "Укрзалізниці" для розгляду по суті.