Корнієнко заявив, що дії Тупицького загрожували євроінтеграції України

Корнієнко вважає, що КСУ дістане "шанс повернутися до нормальної роботи"
Фото: Слуга Народу / Facebook
Скасувавши указ про призначення суддею Конституційного Суду України Олександра Тупицького, президент України Володимир Зеленський виконав свій обов'язок, вважає нардеп від "Слуги народу", голова партії Олександр Корнієнко.

Дії голови Конституційного Суду України (КСУ) Олександра Тупицького загрожували євроінтеграції України. Про це 27 березня заявив в ефірі телеканала "Україна 24" голова партії "Слуга народу", народний депутат Олександр Корнієнко, якого цитує пресслужба партії.

Він коментував скасування президентом України Володимиром Зеленським указу про призначення Тупицького суддею КСУ.

"Президент є гарантом Конституції, територіальної цілісності та національної безпеки країни. І якщо рішення КСУ безпосередньо загрожують дуже багатьом позиціям із євроінтеграції, антикорупційної інфраструктури, незалежності Антикорупційного бюро, то це все дуже серйозні виклики для національної безпеки", – сказав Корнієнко.

Голова партії вважає, що глава держави "виконав свій обов’язок боронити національну безпеку і захищати права громадян".

Він підкреслив, що Конституційний Суд "залишається важливим елементом правової системи держави", і після звільнення двох суддів КСУ здобуде "шанс повернутися до нормальної роботи".

27 березня Зеленський скасував укази про призначення Тупицького й Олександра Касмініна суддями КСУ. Він зазначив, що тепер обидва "можуть відправитися на заслужений відпочинок".

Представник президента у КСУ Федір Веніславський пояснив, що Тупицький із 2014 року "стояв на стороні країни-агресора".

Тупицького підозрюють у підкупі свідка і введенні в оману суду внаслідок свідомо неправдивого показання свідка. 28 грудня 2020 року він мав з'явитися в Офіс генпрокурора України для вручення підозри. Як розповіли в Офісі генпрокурора, Тупицький повідомив, що не може прибути за сімейними обставинами, але не надав документів про поважність причин неявки. Повідомлення про підозру Тупицькому надіслали поштою. У Держбюро розслідувань зазначили, що він одержав повідомлення про підозру, хоч і заперечує це.

Журналісти програми "Схеми" (спільний проєкт "Радіо Свобода" і "UA:Перший") повідомляли, що Тупицький фігурує у провадженні щодо ексголови Вищого господарського суду Віктора Татькова, якого підозрюють у заволодінні активами Зуївського енергомеханічного заводу. За даними журналістів, Тупицький брав тіньову участь у приватизації цього заводу.

28 грудня Офіс генерального прокурора надіслав Зеленському клопотання про усунення Тупицького з посади судді КСУ строком на два місяці, а 29 грудня глава держави підписав відповідний указ. 26 лютого Зеленський продовжив строк усунення голови КСУ ще на місяць.

30 грудня КСУ опублікував заяву, в якій підкреслив, що не усуватиме Тупицького з посади, незважаючи на указ Зеленського. У суді заявили, що указ Зеленського не відповідає Конституції, оскільки вона не дає президентові права й узагалі не передбачає можливості усувати суддів КСУ.

Веніславський вважає, що президент має право усунути Тупицького. Він говорив, що такі повноваження глави держави передбачено Кримінальним процесуальним кодексом.

У КСУ в січні заявили, що співробітники Управління держохорони не пускають Тупицького в будівлю суду. У КСУ зазначали, що хоч його й усунули з посади судді Конституційного Суду, він має керувати судом. Тупицький звернувся зі скаргою до генпрокурорки України Ірини Венедіктової і звернувся до Окружного адміністративного суду Києва. Після усунення з посади Тупицький працював дистанційно.