"Ми не повинні терпіти їх у нашій державі". Гарріс прокоментувала протести у США під час візиту Нетаньяху

Учасники акції обмальовували будівлі у Вашингтоні і спалили прапори США
Фото: ЕРА

Під час офіційного візиту прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху у Вашингтон пропалестинські активісти зірвали й спалили американські прапори біля будівлі вокзалу, про це повідомляє The Hill.

За даними видання, на площі Колумбус-Серкл сталися сутички між протестувальниками й поліцією. Мітингувальники зняли прапори з будівлі залізничного вокзалу Union Station і спалили частину з них, а також написали антиізраїльські гасла.

Учасники акції вимагали у влади Ізраїлю припинити воєнні дії у секторі Гази й вивести війська з Палестини. Поліція повідомила про затримання частини протестувальників за спротив поліції, їм висунули обвинувачення.

Віцепрезидентка США Камала Гарріс 25 липня засудила дії пропалестинських маніфестантів на вокзалі, де палили прапори США, назвавши акцію "огидною" й такою, що розпалює ненависть. Вона нагадала про напад ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня 2023 року.

"Я засуджую всіх, хто пов'язаний із жорстокою терористичною організацією ХАМАС, яка заприсяглася знищити Державу Ізраїль і вбивати євреїв. Графіті й риторика на підтримку ХАМАС огидні, і ми не повинні терпіти їх у нашій державі", – ідеться в її заяві, яку опублікував Білий дім.

24 липня під час візиту до Вашингтона Нетаньяху виступив із промовою перед обома палатами парламенту США. Він закликав "демілітаризувати й дерадикалізувати" сектор Гази, як Німеччину і Японію після Другої світової війни, а також запропонував США створити аналогічний НАТО альянс безпеки на Близькому Сході.

Кілька десятків сенаторів і конгресменів від Демократичної партії бойкотували промову Нетаньяху, висловивши стурбованість загибеллю людей і гуманітарною кризою в секторі Гази. За підрахунками Axios, у залі під час його виступу не було приблизно половини законодавців-демократів.

Контекст:

7 жовтня 2023 року бойовики ХАМАС здійснили масований ракетний обстріл південних і центральних районів Ізраїлю, вторглися на територію країни, убили сотні мирних жителів і захопили заручників. Ізраїль у відповідь почав контртерористичну операцію, а потім наземну операцію в секторі Гази.

Нетаньяху 5 травня заявив, що, незважаючи на всі спроби Ізраїлю дійти згоди щодо звільнення заручників, ХАМАС висуває неприйнятні умови, на які Ізраїль не може погодитися.

31 травня президент США Джо Байден оприлюднив план припинення вогню в Газі, який передбачає виведення всіх військ із палестинського ексклаву, поетапне звільнення всіх заручників, масове постачання гуманітарної допомоги, а після досягнення стійкого перемир'я – повоєнне відновлення сектору. Згодом цей план підтримали країни G7, а 10 червня – і Радбез ООН.