Міністр оборони Італії вслід за Кемероном заявив, що ідея Макрона про західні війська в Україні "нагнітає напруженість"
Італія не підтримує ідеї введення в Україну сухопутних військ західних союзників для допомоги в боротьбі з агресією Росії. Про це міністр оборони Італії Ґвідо Крозетто заявив в інтерв'ю, яке опублікувала 4 травня Corriere Della Sera.
"Наша позиція не змінюється: ми завжди говорили, що Україні потрібно допомагати всіма можливими способами, і ми це робимо, але ми також завжди відкидали пряме втручання в конфлікт наших військових", – сказав Крозетто.
Коментуючи ідею, озвучену президентом Франції Еммануелем Макроном, Крозетто наголосив, що "немає жодних умов для втручання Італії у справи України", а "з Парижа долинають заяви, які нагнітають напруженість". За його думкою, допомога Києву не має призвести "до розширення конфлікту", навпаки, треба шукати будь-які форми діалогу і "плести павутиння дипломатії" з РФ, інакше "Італія багато втратить".
Прямий вступ армії Італії в Україну він відкинув категорично.
"На відміну від інших країн, у нашій правовій системі є пряма заборона на прямі воєнні інтервенції, за винятком тих, які передбачені законами і конституцією. Ми можемо передбачити збройне втручання лише за наявності міжнародного мандата, наприклад, задля виконання резолюції ООН. Те, що передбачає [Макрон] в Україні, не тільки не стосується цього випадку, але й запустить подальшу спіраль конфлікту, від якого не виграють, зокрема, самі українці. Коротше, умов для нашої прямої участі не існує", – підсумував глава італійського міноборони.
Про те, що скерування військ західних союзників в Україну призведе до "небезпечної ескалації" у війні з РФ, 3 травня заявив міністр закордонних справ Великобританії Девід Кемерон. Київ має перемогти, інакше на Європу чекає "дуже небезпечне майбутнє", вважає він, але іноземні війська не мають входити на українську територію.
"Не думаю, що це правильно, коли солдати НАТО вбивають російських солдатів. [...] Я не став би скеровувати солдатів НАТО у країну, оскільки це було б небезпечною ескалацією", – сказав глава британського дипломатичного відомства.
Контекст:
26 лютого в Парижі відбулася конференція 20 європейських лідерів на чолі з Макроном, де обговорювали питання допомоги Україні. Зокрема, Макрон тоді не відкинув, що в Україну в майбутньому можуть скерувати західні війська.
Пізніше в березні президент Франції закликав союзників "не бути боягузами" в питанні підтримки України, а французькі ЗМІ написали, що Макрон може скерувати війська в Україну в разі ймовірного прориву росіян до Києва чи Одеси.
2 травня він сказав, що не змінив своєї думки про ймовірність скерування французьких сухопутних військ в Україну. Росія не може перемогти в Україні, інакше під питанням опиниться безпека інших країн, таких як Молдова, Румунія, Польща, Литва та багато інших, додав він.
За інформацією американських ЗМІ, Макрон заявляв союзникам, що втручання США і НАТО не знадобиться у разі атаки РФ на французькі війська в Україні, і в лютому переконував президента США Джо Байдена і канцлера ФРН Олафа Шольца змінити стратегію Заходу у війні РФ проти України. Як писала WSJ, Байден поставив під сумнів цю ідею, а Шольц виступив проти.
27 лютого Шольц заявив, що "жодних наземних військ європейських країн чи НАТО не буде в Україні". Радник Байдена з національної безпеки Джейк Салліван, коментуючи 18 березня ідею Макрона, сказав, що "він має на це повне право".