"Не ганьби однострій". Нардепа Шевченка змусили покинути залу Ради після появи там у формі ЗСУ. Відео

Шевченко зняв військову куртку, цього виявилося замало
Скріншот: Volodymyr Viatrovych / Facebook
Виключеного з парламентської фракції "Слуга народу" нардепа Євгенія Шевченка колеги по Верховній Раді змусили 18 липня покинути сесійну залу, куди він прийшов у формі Збройних сил України. Відео інциденту опублікував у Facebook нардеп від "Європейської солідарності" Володимир В'ятрович.

"Зніми однострій, не ганьби однострій", – говорили йому народні депутати.

Шевченко просто у залі зняв куртку і залишився у футболці захисного кольору.

Це колег не задовольнило, вони вимагали вийти і зняти форму ЗСУ повністю.

"Сидітимеш у трусах", – казали йому.

І Шевченко вийшов.

Контекст:

Шевченко відомий тим, що у квітні 2021 року їздив до самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка. Український нардеп заявляв, що "давно мріяв" познайомитися з Лукашенком, а "36% українців хотіли б бачити Лукашенка своїм президентом". У фракції "Слуга народу" наголосили, що нардепа не делегували на цю зустріч партія чи офіційні відомства України. 24 травня Шевченка виключили із фракції "Слуга народу" у Верховній Раді. Фракція ухвалила таке рішення через позицію політика щодо Білорусі.

У січні 2022 року Шевченко приїхав до Казахстану, де починалися масові протести, і заявив, що очікує "введення російських сил".

На початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Шевченко заявляв, що брав участь у роботі "по дипломатичній лінії, щоб переконати та організувати розмову" між президентом України Володимиром Зеленським і Лукашенком.

7 березня у ЗМІ з'явилася інформація, що СБУ затримала нардепа під час спроби перетнути кордон із Польщею. За два дні Шевченко у Facebook спростував це і заявив, що вступив до ЗСУ та проходить службу у військовій частині №А0515 (належить до ГУР Міноборони України).

Після цього публічної інформації про нардепа не було. За інформацією руху "Чесно", станом на кінець травня він пропустив усі засідання Верховної Ради, проведені з початку повномасштабної війни.