Переговори щодо української формули миру підтримує вже 58 країн – Офіс президента

На сьогодні створено 10 робочих груп щодо кожного пункту української формули миру, зазначив Єрмак
Фото: president.gov.ua

Переговори щодо української формули миру стосовно припинення війни, яку в лютому минулого року розпочала країна-агресор РФ, підтримує вже 58 країн. Про це 11 серпня в ефірі національного телемарафону, який транслювали в YouTube каналу "Рада", повідомив глава Офісу президента України Андрій Єрмак.

"Якщо минулого разу в нас було 43 країни, сьогодні їх уже 58. І це ще не кінець, і ще я можу сказати, що в нас... є велика кількість країн, яка хоче приєднатися", – розповів керівник ОПУ.

За словами Єрмака, на сьогодні створено 10 робочих груп щодо кожного пункту формули миру.

"У цих групах будуть працювати безпосередньо наші спеціалісти… Також будуть залучені міжнародні експерти", – проінформував він.

Як зазначив Єрмак, ці робочі групи розпочнуть роботу з понеділка.

"Наші плани – розробити цю детальну адженду по кожному із пунктів нашої формули і зробити це вже до кінця цього місяця. Для того, щоб уже за місяць, як ми домовилися в Джидді, ми могли провести наступне засідання на рівні радників і вже обговорювати дату і місце проведення саміту миру", – резюмував глава ОПУ.

Україна у листопаді 2022 року презентувала свою формулу миру, до якої входить 10 пунктів. Одним із головних її положень є виведення російських військ з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів.

Глобальний саміт щодо реалізації формули миру за участю більшості країн Україна прагне провести восени 2023 року, повідомляв президент країни Володимир Зеленський.

Контекст:

У конференції у Джидді 5–6 серпня взяли участь представники понад 40 країн, що втричі більше, ніж на консультаціях, які відбулися в Копенгагені 24 червня, повідомив Єрмак. Росію на зустріч не запрошували.

У переговорах щодо України вперше брав участь Китай – на саміт вирушив представник уряду КНР у справах Євразії Лі Хуей.

ЗМІ повідомляли, що Пекін був активним і висловлював "позитивні" погляди на можливу подальшу таку зустріч. Дипломати, з якими спілкувалися журналісти WSJ, вважають, що Китай "загалом відіграв конструктивну роль" у переговорах.

Переговори в Саудівській Аравії стали проривом для України, оскільки вперше в них взяли участь країни, які представляють увесь світ, а не лише Європу та Північну Америку, заявив в інтерв'ю, опублікованому 10 серпня, глава МЗС Дмитро Кулеба. За його словами, "було вкрай важливо, щоб Китай був на саміті".

За словами Єрмака, Україна планує проведення двох самітів миру: перший, підготовці якого присвятили зустріч у Джидді, має ухвалити український мирний план за основу, другий має зафіксувати завершення війни, передбачають, що в ньому братиме участь Росія.