Після рішення про початок переговорів про вступ України в ЄС Рада має ухвалити "величезний стос" законів – Корнієнко
Верховна Рада має ухвалити не менше ніж 1,5 тис. законопроєктів після ухвалення рішення про початок переговорів щодо вступу України в Євросоюз. Про це 29 листопада в ефірі національного телемарафону, який транслювали в YouTube каналу "Рада", повідомив перший віцеспікер парламенту Олександр Корнієнко.
"Коли буде політичне рішення про відкриття перемовин, ми віримо, що воно буде у грудні. Далі сформується переговорна рамка і далі ми підемо працювати. 1,5 тис., це за дуже оптимістичними підрахунками, законів треба прийняти. А деякі кажуть, що й 5 тис., – сказав Корнієнко. – І це величезний стос законів".
Переговори України з Євросоюзом про вступ почнуться на початку 2024 року, прогнозують в українському МЗС.
Контекст:
Україна активізувала співпрацю з Європейським союзом 2014 року після перемоги Революції гідності. Того самого року Рада і Європарламент синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності у повному обсязі. Стратегічний курс на членство України в Євросоюзі й НАТО закріплено у Конституції з лютого 2019 року.
28 лютого 2022 року, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ до Європейського союзу за спеціальною процедурою. Незабаром такі заявки подали Грузія та Молдова. 17 червня Єврокомісія рекомендувала надати статус кандидата на вступ у ЄС Україні й Молдові, а також висунула низку умов, які Україна має виконати перед початком переговорів щодо вступу до Євросоюзу. 23 червня лідери ЄС зібралися у Брюсселі на саміт, де надали Україні й Молдові статус кандидатів.
8 листопада Єврокомісія оприлюднила звіт, яким рекомендувала розпочати переговори з Україною та Молдовою щодо вступу в ЄС. Саміт Євросоюзу 14–15 грудня має затвердити рішення ЄК.
Єврокомісія вважає, що Україна станом на початок листопада повністю виконала чотири із семи критеріїв кандидата на вступ у ЄС, зазначило "Радіо Свобода". За словами глави ЄК Урсули фон дер Ляєн, Україна виконала 90% реформ, на які від неї очікував ЄС, надаючи статус кандидата.
8 листопада глава Української держави Володимир Зеленський підписав указ про підготовку до переговорів щодо вступу України в ЄС, доручивши Кабміну забезпечити завершення виконання рекомендацій ЄК, поданих у звіті.