Політологиня: В ОП атакуватимуть мерії, щоб прикрити "зашквари" "слуг"
В Офісі президента на тлі скандалів із депутатами від керівної партії "Слуга народу" вирішили перемкнути негатив суспільства на мерів міст. Про це у своєму блозі на сайті "Цензор.НЕТ" написала політологиня Світлана Кушнір.
"В ОП атакуватимуть мерії, щоб прикрити "зашквари" "слуг". В офісі вирішили покошмарити обшуками мерії Києва, Дніпра, Чернігова, щоб перебити корупційні скандали команди президента. Так, в офісі паніка через кількість корупційних скандалів, у які останніми тижнями потрапили народні депутати від "слуг народу" і чиновники. Не встиг вщухнути один скандал, як розгорається інший. Не встигли зам'яти хабар депутатки від "слуг" (якій, до речі, до сих пір не вручено підозри) за "відмазування" від військової служби, з'явився скандал із відпочинком депутатів від "слуг" на Мальдівах. Потім у Дубаях. Потім ще один "слуга" "залетів" на елітних авто і виїздах за кордон на відпочинок... Здавалося, усе, але ні. На днях узяли нардепа-"слугу" за великий хабар по вирішенню земельних питань. Усе це під час війни дуже б'є по рейтингу влади", – перерахувала експертка.
Вона додала, що, згідно із соцопитуваннями, українці вважають головною проблемою корупцію.
"Відкрита соціологія показує корупцію проблемою №1 у країні. А закриті соцдослідження фіксують упевнене сповзання рейтингу влади. Тому на Банковій вирішили переключити хейт суспільства із себе на інших. Із цього приводу вчора відбулася нарада на Банковій. Силовикам було поставлено задачу добре відпрацювати мерів Дніпра, Чернігова та інших. Тобто тих, хто дуже муляє око. Незважаючи на те, що вони відбиваються від переслідувань, переслідування вирішено посилити", – заявила Кушнір.
За словами політологині, особливо дратує Офіс президента Київ і його міський голова Віталій Кличко.
"Кличко спрямовує 5 млрд грн на ЗСУ, поки "слуги" не вилазять із корупційних скандалів. Офісом поставлена задача кошмарити його і найближче оточення. Завдання: "вивернути навиворіт", сфальсифікувати справи. Департаменти КМДА, депутатський корпус, комунальні підприємства – обшуки, підозри… зробити все, щоб змістити фокус із зашкварів центральної влади. Підстави силовики мають придумати самі. Головне, акцент повинен бути на картинці", – написала вона.
Дніпро і мер міста Борис Філатов, а також Чернігів – теж у списку тих, ким займатимуться силовики, вважає Кушнір.
"Філатов передає медтехніку від європейських партнерів, закуповує дрони, обрізав премії керівництву і дозволяє собі робити відверті заяви. Місто потрапило із 60-го на третє місце за прозорістю від Transparency International Ukraine. Це викликає неабияке роздратування в офісі. По місту так само доручено відпрацьовувати. Чернігів. Спроби призначених Банковою чиновників підім'яти під себе місто, де повноцінно працює обрана міська рада, до цих пір не мають успіху. Незважаючи на всі потуги силовиків залякати й закрити депутатів, сесії міськради збираються вчасно, місто відбудовується. Натомість керівництво місцевої військової адміністрації не вилазить зі скандалів. Тому з офісу спущено команду знайти хоч щось і по Чернігову, щоб доповнити картинку боротьби з мерами", – підсумувала експертка.
Контекст:
На останніх парламентських виборах, які відбулися у липні 2019 року, "Слугу народу" підтримало 43,16% виборців, партія сформувала в Раді монобільшість. Після цього із фракції політсили пішли або виключили 17 нардепів, повідомив голова фракції Давид Арахамія в інтерв'ю, опублікованому 3 серпня. "Частину цих людей – не через скандали, а тому, що виявилися не готовими брати на себе політичну відповідальність за виконання обіцянок", – підкреслив він.
9 серпня Рада позбавила мандата нардепа від "Слуги народу" Андрія Холодова, який, за даними ЗМІ, покинув Україну в січні цього року й не повертався (журналісти з'ясували, що він із сім'єю живе на Кіпрі, де має нерухомість, а родина Холодова за кордоном будує бізнес). Холодов пояснив, що в нього хворі дружина й дитина і він не може поєднувати їхнє лікування з відвідуванням засідань Верховної Ради.
9 серпня народного депутата з президентської фракції Анатолія Гунька повідомили про підозру в хабарництві, а пізніше того самого дня ВАКС заарештував його із заставою у розмірі 30 млн грн.
Окрім того, Арахамія ініціював виключення із фракції "Слуга народу" нардепа Богдана Торохтія, який, за даними ЗМІ, відпочивав під час війни в Болгарії, а його дружина придбала нерухомість за кордоном.