Посли ЄС не погодили 12-й пакет санкцій щодо Росії, проти нього Австрія через Raiffeisen Bank – журналіст

12-й пакет санкцій проти РФ передбачає обмеження щодо понад 120 фізичних і юридичних осіб
Фото: ЕРА

Представники країн Європейського союзу знову не змогли домовитися про запровадження нового пакету санкцій проти Росії за агресію в Україні. Про це редактор Radio Free Europe / Radio Liberty у Європі Рікард Йозвяк повідомив 12 грудня в соцмережі Х.

За його словами, проти виступив австрійський уряд, незадоволений тим, що Україна занесла Raiffeisen Bank у список міжнародних спонсорів війни.

"Тепер Австрія скаржиться, що банк Raiffeisen потрапив в український чорний список", – написав Йозвяк.

На зустрічі в австрійському парламенті, присвяченій позиції Австрії на засіданні Ради Європейського союзу 14–15 грудня, тема України викликала "бурхливі дебати", повідомляла 12 грудня пресслужба законодавчого органу. Канцлер Карл Негаммер зокрема заявив, що Австрія не підтримає початок переговорів про вступ України в ЄС на особливих умовах.

Водночас у релізі йшлося, що пропозиція популістської націонал-консервативної Партії свободи (FPÖ) припинити санкції проти Росії за вторгнення в Україну не здобула підтримки інших парламентарів.

"Пропозиція отримала голоси лише Партії свободи й тому залишилася у меншості", – інформувала пресслужба.

14 листопада стало відомо, що до Європейської ради подали пропозиції щодо 12-го пакету санкцій проти країни-агресора Росії. Пакет передбачає санкції щодо понад 120 фізичних і юридичних осіб. У ЄС також пропонують ухвалити нові заборони на імпорт і експорт, а також дії щодо посилення цін на нафту, заборону на торгівлю алмазами з Росії та протидію обходу санкцій ЄС. У пропозиціях про список є представники російського військового, оборонного та IT-секторів, а також інших важливих економічних операторів.

Контекст:

Російський "Райффайзенбанк" посідає друге місце за розміром активів у групі Raiffeisen Bank International і перше – за розміром прибутку, зазначали в Національному агентстві України з питань запобігання корупції 23 березня. НАЗК тоді внесло Raiffeisen Bank International до списку міжнародних спонсорів війни за продовження роботи в Росії й офіційне визнання так званих "ДНР" і "ЛНР" через представництво групи в РФ.

За даними НАЗК, до російського бюджету 2022 року банк сплатив у 4,8 раза більше, ніж за весь довоєнний рік. "Російський підрозділ Raiffeisen Bank сплатив до бюджету РФ €559 млн. Це дорівнює вартості приблизно 95 ракет "Калібр", якими держава-терорист регулярно обстрілює мирні українські міста", – ідеться в заяві агентства.

24 березня спікер Raiffeisen Bank International Крістоф Данц заявив, що група розглядає "всі стратегічні варіанти щодо майбутнього "Райффайзенбанка Россия", включно з впорядкованим виходом із банку". За його словами, цей процес усе ще триває "через складність ситуації, включно з обмежувальними заходами, запровадженими Російською Федерацією".

30 березня в RBI заявили, що скорочуватимуть ділову активність у РФ і мають намір працювати над угодами, які приведуть або до продажу, або до від'єднання й деконсолідації російського "Райффайзенбанка" із групи. У Нацбанку України відповіли, що в цій заяві немає конкретики, й закликали RBI не зволікати з виходом із російського ринку.

5 травня Reuters писало, що прибуток від діяльності в Росії Raiffeisen Bank у першому кварталі 2023 року зріс утричі порівняно з аналогічним періодом минулого року.