Сейсембаєв: Якщо після виборів у США Байден залишиться, думаю, що Путін дуже активно вестиме переговори
У разі перемоги нинішнього глави Білого дому Джо Байдена на президентських виборах у США 2024 року президент країни-агресора Росії Володимир Путін намагатиметься домовлятися з ним щодо війни в Україні. Таку думку в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону висловив казахстанський бізнесмен Маргулан Сейсембаєв.
Мова про це зайшла під час обговорення сподівань Путіна на вибори президента у США.
"Треба розуміти, що Росія як економіка – хай як санкції вводять, вона є дуже сильно вплетеною в міжнародну систему поділу праці. Однаково світ залежить від Росії, хай що ми говоримо. Досі торгівля з Європою триває. Так, не щодо військових позицій, але щодо інших позицій триває. Щодо добрив триває, щодо сільського господарства триває, щодо продовольства триває... Купа напрямів", – зазначив Сейсембаєв.
Він не відкинув, що західні політики не хочуть, щоб у разі поразки РФ у війні проти України не було "катастрофи в Росії", тож не допомагають Україні так потужно, як могли б.
Він також відповів на запитання, скільки це може тривати.
"Я думаю, ось вибори у США продемонструють. Принаймні я думаю, що останні ілюзії Путіна впадуть точно, якщо він до цього строку всидить. А після виборів у США, якщо Байден залишиться, то, я думаю, він дуже активно вже вестиме переговори. Так, [Путін]", – заявив Сейсембаєв.
Він назвав "неоднозначним" питання, чи зацікавлений Байден, щоб війна в Україні закінчилася перемогою України до виборів президента США.
"Річ у тому, що перемога України – вона теж незрозуміла. Вона створює поле нестабільності. Тому що, розумієте, наче Україна виграла, припустимо. Тим паче, завдяки, там, американській зброї. Але тепер незрозуміло. Хід за Путіним. Як він буде? От зараз ситуація для західних політиків стабільніша. Тому що вони знають, що триває наземна операція, наземна війна, Путін не кине ядерної бомби, Україна не переможе, Росія не переможе... І ось – так, це гаряча ситуація для України й Росії, але для західних політиків вона передбачувана. І якщо Україна несподівано раптом зараз захопить – поверне – усі свої території й вийде на кордони 1991 року, виникне неприємна пауза, вакуум: а що тепер Путін зробить? Тому що ідеологічно він ще не підготував свого народу до того, що "ми перемогли – ми виходимо". І тут він стане між Сциллою й Харибдою. З одного боку, він в очах народу вочевидь програв – і йому треба щось робити. Йому треба буде терміново щось зробити. І ось це поле невизначеності. А західним політикам навіщо поле невизначеності за їхнього правління? Тому я не думаю, що до перемоги Байдена він зацікавлений у тому, щоб Україна швидко перемогла", – пояснив бізнесмен.
Він також не відкинув, що президентські вибори у США виграє Дональд Трамп із Республіканської партії США, який уже був главою Білого дому.
Контекст:
Чергові президентські вибори у США заплановано на 5 листопада 2024 року.
Про своє бажання брати участь у праймеріз Республіканської партії заявили деякі політики, зокрема Трамп, який фігурує в розслідуваннях ФБР, губернатор Флориди Рональд Десантіс, сенатор від Південної Кароліни Тім Скотт, колишній губернатор Арканзасу Аса Гатчінсон, ексвіцепрезидент США часів Трампа Майк Пенс та інші.
Демократ Байден, який обіймає президентську посаду із 2020 року, 25 квітня офіційно оголосив про намір балотуватися на другий строк. Окрім Байдена, представляти Демократичну партію на виборах президента хочуть активіст антивакцинального руху Роберт Кеннеді – молодший (є племінником колишнього президента США Джона Кеннеді) та письменниця Маріанна Вільямсон.
Більшість кандидатів у президенти США має проукраїнську позицію в питанні російської агресії.