Сіярто запропонував створити робочу групу для контролю за виконанням рекомендацій Венеціанської комісії щодо українського закону про освіту
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що в робочу групу для контролю за виконанням рекомендацій Венеціанської комісії щодо українського закону про освіту мають увійти міністри закордонних справ та освіти і представники угорської меншини в Україні.
Угорщина запропонувала Україні створити спільну міжурядову робочу групу, яка буде стежити за виконанням висновку Венеціанської комісії щодо "мовної статті" українського закону про освіту. Про це 29 травня заявив міністр закордонних справ Петер Сіярто, повідомляє прес-служба уряду Угорщини.
"Угорщина пропонує створити міжурядову робочу групу, якій буде доручено стежити за виконанням висновку Венеціанської комісії щодо України. Порушуючи права угорської національної меншини, Україна привела до ситуації, яка є поганою для всіх", – заявив Сіярто.
Глава МЗС Угорщини запевняє, що Будапешт не зацікавлений у конфлікті з Україною і хоче знайти вирішення нинішньої ситуації.
"Венеціанська комісія передбачила, що українські органи влади повинні консультуватися з національними меншинами й утримуватися від обмеження раніше набутих прав", – сказав міністр.
За словами Сіярто, у робочу групу мають увійти міністри закордонних справ та освіти і представники угорської меншини в Україні.
29 травня Сіярто зустрівся у Нью-Йорку з українським міністром Павлом Клімкіним. Сторони домовилися про консультації з угорською громадою України щодо українського закону про освіту.
Після ухваленого 5 вересня 2017 року у другому читанні і в цілому закону "Про освіту", який розширив використання української мови в навчанні. Угорщина та низка країн висловили занепокоєння про майбутнє угорської меншини в Україні.
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що блокуватиме будь-яке подальше зближення України та ЄС, поки Київ не внесе змін до документа.
Ініціативу подали на експертизу до Венеціанської комісії, яка сформулювала висновки 8 грудня. Києву запропонували внести зміни до 7-ї статті – щодо недискримінації навчання недержавними мовами, які не є офіційними в Європейському союзі. Зокрема йшлося про викладання в середній школі російською мовою.
Комісія не стала наполягати на зміні статті закону, але рекомендувала Україні вжити заходів щодо недопущення дискримінації мов національних меншин.
У Євросоюзі заявили, що Київ має врахувати рекомендації Венеціанської комісії.
14 лютого 2018 року Кабмін подав у Верховну Раду законопроект, у якому запропонував продовжити перехідний період упровадження мовної статті закону "Про освіту" до 2023 року.