"Тепер я в одному списку з Медведчуком та Порошенком". Нардеп Шевченко звинуватив голову контррозвідки СБУ у виконанні "замовлення" на переслідування

Шевченко стверджує, що завадив групі бізнесменів під егідою СБУ займатися контрабандою цигарок
Фото: Евгений Шевченко / Facebook
Позафракційний народний депутат Євгеній Шевченко, який стверджує, що СБУ відкрила на нього провадження за статтею про держзраду через його "дружбу з Білоруссю", заявив, що "це замовлення", за яким стоїть начальник департаменту контррозвідки СБУ Олександр Поклад та група політиків і бізнесменів. Про це він сказав у коментарі Vesti.ua.

"Я думаю, що це замовлення. Пов'язане воно з тим, що нібито є запис розмови, на якому я вимагаю від білоруських енергетиків збільшити постачання електроенергії тому, що мені треба гроші, щоб в Україні "зробити русский мир". Придумати тупіший привід складно", – заявив нардеп.

За інформацією Шевченка, провадження було відкрито ще 16 листопада, але його про це не повідомили. Обвинувачення в держзраді чи зраді він заперечує.

"Я і самої словосполуки "русский мир" не вживаю! Розмови такої не було. У мене в Білорусі, зрозуміло, були розмови. І, зокрема, щодо електроенергії. Але про "русский мир", звісно, там не було сказано жодного слова. Я обурювався, що вони "кинули" "Енергоатом", працюють із приватними особами, через компанії-прокладки та офшори. У цьому сенсі я лаявся – так, мовляв, не можна. І це була розмова на підвищених тонах. Очевидно, комусь у СБУ все це не сподобалося. Вони "злили" це конкурентам, яким я заважаю", – переконаний політик.

Серед можливих "конкурентів" депутат назвав колишнього прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, його друга, екснардепа від "Народного фронту" Андрія Іванчука, бізнесмена Артура Гранца, який потрапив під санкції ЄС білоруського бізнесмена Олексія Алексіна.

"Ви знаєте, хто це – Гранц, Іванчуки, Яценюки. Це їхніх рук справа! За цим стоїть начальник департаменту контррозвідки [СБУ] Олександр Поклад, як я підозрюю. Йому замовлення надійшло. Гранц із Іванчуком та Алексін займаються контрабандою цигарок. У них бізнес спільний – і зрозуміло, що "контрабас" без СБУ не минає. І ось я їм заважаю. Відриваю на інші компанії електрику – а вони хочуть "в одну горлянку", через офшори. Вирішили мені помститися, грубо кажучи, "злити", – заявив Шевченко.

За його словами, йому "шиють створення "русского мира" в Україні".

"Тепер я в одному списку з [нардепом від "Опозиційної платформи За життя" Віктором] Медведчуком та [експрезидентом, лідером "Європейської солідарності"] Порошенком. Весела компанія, чи не так?.. "Мені кажуть зараз: "Щодо тебе справа – будеш вищим, ніж [ексспікер Ради Дмитро] Разумков!" Хочуть мене піарити – нехай! Медведчук сидить на підписці. Щодо Порошенка є підозра. Тепер – я. Така ось у мене тепер команда. І всі – держзрадники!" – сказав нардеп.

Контекст:

Незважаючи на те, що Україна не визнала останніх президентських виборів у Білорусі, Шевченко в серпні 2020 року опублікував у Facebook привітання Олександрові Лукашенку з перемогою та висловив думку, що проти результатів виборів виступає молодь, якій "хочеться адреналіну, але не хочеться сплачувати податки", і закликав білорусів "пробачити гріхи Лукашенку".

20 квітня 2021 року в Мінську відбулася зустріч Шевченка з Лукашенком. Під час неї український нардеп заявив, що "давно мріяв" познайомитися з Лукашенком, а "36% українців хотіли б бачити Лукашенка своїм президентом". У фракції "Слуга народу" наголосили, що нардепа не делегувала на цю зустріч партія чи офіційні відомства України.

23 травня після затримання опозиційного блогера Романа Протасевича в Білорусі (для цього в Мінську посадили пасажирський літак, який летів з Афін до Вільнюса) Шевченко висловився за підтримку влади Білорусі.

24 травня стало відомо, що Шевченка виключили із фракції "Слуга народу" у Верховній Раді. Позбавити депутатського мандата Шевченка не можна через те, що його обирали до парламенту в мажоритарному окрузі.