"Ця посада – Голгофа". Резніков заявив, що не хотів бути міністром оборони
28 серпня на пресконференції міністр оборони України Олексій Резніков заявив журналістам, що не хотів призначення на цю посаду. Про це повідомляє "Радіо Свобода".
"Президент, згідно з Конституцією України, визначає, кому бути міністром оборони, міністром закордонних справ. Він точно знає, що я не просився на цю посаду, а, навпаки, відмовляв його від цього призначення. Він точно знає, скільки і що я зробив, і якщо він запросить долучитися до якогось іншого проєкту, то я з радістю погоджуся. Тому що ця посада – Голгофа", – сказав він.
Один із журналістів запитав, чи говорив Резніков про свою ймовірну відставку із главою держави Володимиром Зеленським. У відповідь міністр похитав головою, зазначає "Радіо Свобода".
Глава Міноборони вважає, що після його приходу на посаду міністра монополістам, які працювали з відомством, "стало некомфортно", повідомляє "Укрінформ".
За його словами, після призначення він дізнався, що є одна компанія, з якою працює Міноборони у сфері постачання продуктів харчування, і нарікань на якість її роботи не було.
"Коли я це зрозумів, стало очевидно, що це дуже небезпечно. Цю компанію можуть купити росіяни, щось може статися, і тоді забезпечення ЗСУ буде під ризиком по харчуванню. Тому перше, що я зробив, – це демонополізація. Відкритий ринок. І ми вийшли на Prozorro із закупівлею. Нам вдалося зруйнувати цю монополію, і в нас у 2022 рік зайшло спочатку п'ять, потім шість, а потім вісім компаній. Тобто монополістам стало некомфортно", – пояснив Резніков.
Контекст:
Резнікова призначили міністром оборони України 4 листопада 2021 року. До цього він обіймав посаду віцепрем'єр-міністра – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Він говорив, що не хотів погоджуватися на посаду міністра оборони, але Зеленський переконав його, пояснивши, що він має "навести лад у закупівлях, навести лад зі справедливістю грошового забезпечення, навести лад із корупційною складовою", а також працювати з іноземними партнерами. Окрім того, говорив Резніков, він готуватиме країну до вступу в НАТО.
У лютому 2023 року на тлі корупційних скандалів із забезпеченням військових почали обговорювати можливу відставку Резнікова. Кандидатом на посаду міністра оборони, як озвучив голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, тоді був начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов. Сам Резніков висловлював бажання в цьому разі працювати міністром юстиції, а на посаду міністра стратегічних галузей промисловості йти не погодився. Відставки не відбулося, Резніков у березні заявив, що відчуває: Зеленський і далі йому довіряє.
Розмови про можливу відставку Резнікова відновилися у серпні. За даними "Української правди", тема заміни керівника Міністерства оборони перейшла "з теоретично можливої у практично можливу" площину. Нібито Зеленський повернувся до пошуку кандидатів на головну посаду в МО й уже говорив із двома претендентами. Перший – віцепрем'єр-міністр із відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, другий – міністр із питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.