У жовтні Єврокомісія рекомендуватиме розпочати переговори щодо вступу України в ЄС – ЗМІ
Європейська комісія наступного місяця ініціюватиме початок переговорів про вступ України в Європейський союз. Про це з посиланням на джерела 22 вересня пише Bloomberg.
За даними агентства, рекомендацію ЄК мають затвердити лідери країн ЄС. Імовірно, це відбудеться на саміті у грудні, ідеться в повідомленні.
Джерела зазначають, що Україні для вступу в ЄС потрібно адаптувати законодавство й завершити реформи в більш ніж 30 галузях.
Водночас Єврокомісія може наполягати на більшому прогресі, зокрема в боротьбі з корупцією, вважають вони. Глава комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС має тримати відчиненими двері для нових кандидатів, "щоб дати союзу геополітичну вагу і здатність діяти".
Відмову від початку переговорів про прийняття України в ЄС сприйняли б як "політичну неспроможність ЄК", цитує експертів Bloomberg.
13 вересня під час виступу в Європарламенті фон дер Ляєн заявила, що Україна досягла серйозних успіхів на шляху до членства в Євросоюзі.
"Ми знаємо, це нелегкий шлях. Вступ до Євросоюзу ґрунтується на заслугах, і Єврокомісія завжди відстоюватиме цей принцип. Це потребує наполегливої праці й лідерства. Ми бачимо, які великі кроки зробила Україна з моменту надання їй статусу кандидата", – сказала вона.
Контекст:
Верховна Рада і Європарламент 16 вересня 2014 року синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності в повному обсязі. Стратегічний курс на членство України в Євросоюзі та НАТО закріплено в Конституції з лютого 2019 року.
28 лютого 2022 року, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ у Європейський союз за спеціальною процедурою. Незабаром такі заявки подали Грузія та Молдова.
17 червня Єврокомісія рекомендувала надати статус кандидата на вступ у ЄС Україні й Молдові, а також висунула низку умов, які Україна має виконати перед початком переговорів щодо вступу в Євросоюз. 23 червня лідери ЄС зібралися у Брюсселі на саміт, де надали Україні й Молдові статус кандидатів.
Україна в повному обсязі виконала дві із семи рекомендацій Єврокомісії для подальшої інтеграції до ЄС, повідомила 22 червня 2023 року шведська міністерка у справах Євросоюзу Джессіка Росвалл. Зокрема, вона зазначила, що Україна ухвалила законодавчі ініціативи щодо органів судової влади й засобів масової інформації.
Україна очікує початку переговорів про членство 2023 року й повністю готова до цього, заявив у липні президент Володимир Зеленський.