Україна і ЄС ґрунтовно обговорили текст проєкту безпекової угоди
Україна 8 червня провела черговий раунд переговорів із Європейським союзом щодо укладання угоди у сфері безпеки. Про це повідомив пресцентр Офісу президента.
Зазначено, що українську сторону на переговорах представляв заступник глави ОП Ігор Жовква, європейську – заступник генсека Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарль Фріз.
"Сьогоднішні переговори стали черговим етапом на шляху імплементації спільної декларації G7 про підтримку України та підготовки до укладання безпекової угоди між Україною та ЄС", – ідеться в повідомленні.
Як зазначили в ОП, "переговорні команди ґрунтовно обговорили текст проєкту угоди та затвердили алгоритм подальших дій на найближчу перспективу".
Контекст:
У червні 2023 року Зеленський заявив, що в Києві розуміють, що під час війни Україна не зможе стати членом Альянсу, але їй потрібні юридичні гарантії безпеки на шляху в НАТО.
Країни G7 (США, Німеччина, Японія, Франція, Канада, Італія й Великобританія), а також Євросоюз 12 липня ухвалили декларацію про підтримку України з гарантіями безпеки на полях саміту НАТО у Вільнюсі. У разі майбутнього збройного нападу Росії "Велика сімка" пообіцяла надати Україні зброю, військову техніку й економічну допомогу, а також покласти економічні й інші витрати на Росію.
До декларації G7 про гарантії безпеки для України приєдналося 32 країни, повідомив Зеленський 30 січня 2024 року. Україна планує підписати конкретні двосторонні угоди з кожним із союзників, пояснювали в Раді національної безпеки і оборони України.
Станом на зараз Україна підписала гарантії безпеки з Великобританією, Німеччиною, Францією, Данією, Італією, Канадою, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією, Ісландією, Норвегією.
1 травня Зеленський розповідав, що Україна готує ще сім угод щодо гарантій безпеки, зокрема зі США.