"Україна планує оголосити про готовність до миру". ЗМІ розповіли про зустрічі Єрмака з командами Трампа і Байдена

На 5 грудня запланували зустріч Єрмака із Салліваном, пишуть ЗМІ
Фото: ЕРА

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак 4 грудня провів низку зустрічей із представниками команди обраного президента США Дональда Трампа. На 5 грудня, як повідомили "Голосу Америки" в Білому домі, запланували зустріч із радником чинного президента США Джо Байдена з нацбезпеки Джейком Салліваном. 

У Вашингтоні українська делегація спілкувалась із кандидатом на посаду радника з національної безпеки Білого дому Майклом Волцом і Кітом Келлогом, якого Трамп вирішив призначити на пост спецпредствника в Україні.

За останні півтори доби глава ОП побував у Флориді і Вашингтоні, більшість зустрічей відбулася в столиці США, пише "Українська правда", у Флориді він поговорив із майбутньою очільницею апарату Білого дому Трампа Сьюзан Вайлз, повідомляє The Wall Street Journal

За даними УП, Єрмаку вдалося поговорити з обраним віцепрезидентом США Джей Ді Венсом. За інформацією WSJ, Келлог схвально відгукнувся про зусилля чинної адміністрації з постачання Україні зброї. На його думку, це дасть Трампу важелі впливу на РФ у переговорах щодо завершення війни, пише ЗМІ. Однак команда Трампа "не висловила особливого інтересу" до ідеї запросити Україну в НАТО, на чому наполягає Київ

WSJ пише, що глава ОП поїхав налагоджувати відносини з командою Трампа. У цьому контексті ЗМІ зазначає, що Україна, "змучена війною з РФ, планує оголосити про готовність до миру". 

Джерела, з якими говорило видання, підкреслили, що в Києві очікують, що це буде стійкий мир. "Нестабільний, тимчасовий мир не відповідає інтересам ні США, ні України", – додало джерело,ознайомлене з позицією України. 

Контекст:

Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року. Переговори про закінчення війни Україна й Росія вели на рівні делегацій. У лютому – березні відбулося чотири очні раунди (останній – 29 березня в Туреччині). Окрім того, делегації зустрічалися у відеоформаті.

Проте згодом переговорний процес припинили, бо з російського боку немає конкретики, яку можна було б обговорювати, пояснювали в Офісі президента України 17 травня того самого року. Президент США Джо Байден 31 травня заявив, що переговори України з Росією "зайшли у глухий кут" не з провини Києва. РФ 2022 року неодноразово висувала Україні вимогу капітуляції, пізніше – наполягала на переговорах за Стамбульськими домовленостями.

Зеленський 21 жовтня 2024 року сказав, що відкрити шлях до переговорів із Москвою може припинення ударів РФ по енергетиці й портах України. Росія після того неодноразово атакувала українську інфраструктуру