Українські водії влаштували мітинг у відповідь на перекритому кордоні Польщі

Водії розмістили на вантажівках плакати
Фото: suspilne.media

21 листопада українські перевізники проводять попереджувальний мітинг на пункті пропуску "Краковець – Корчова" на кордоні з Польщею. Про це повідомляє "Суспільне".

За словами організаторів, це відповідь на блокаду польськими водіями цього пункту пропуску, а також КПП "Ягодин – Дорогуськ" і "Рава-Руська – Гребенне". Акцію організували члени громадської організації "Міжнародні автомобільні перевізники України".

"Водії дуже нервові. Не знаю, довго то тривати не може. Я думаю, що однозначно цю проблему треба вирішувати, і чим швидше, тим краще і для України, і для поляків. Можу сказати, що ми не чекали такого від поляків", – сказав один з учасників Микола Коник.

Українські водії розмістили на вантажівках плакати: "Зніміть блокаду – поверніть українських водіїв додому", "Справжнє братство – це не дискримінація", "Разом сильніші", "Втратить Україна – втрачатиме Польща". Написи зроблено українською й англійською мовами.

Організатори попереджувального протесту стверджують, що домагаються від польських колег зняття обмежень на всіх пунктах пропуску. За їхніми словами, страждає як економіка двох країн, так і водії з обох боків, які через польський страйк не можуть повернутися додому.

Контекст:

З початку листопада польські перевізники страйкують і блокують рух вантажівок у трьох пунктах пропуску на українсько-польському кордоні ("Ягодин – Дорогуськ", "Краковець – Корчова", "Рава-Руська – Гребенне").

Поляки вимагають, зокрема, відновлення дозвільної системи для перетину українськими перевізниками кордону з Польщею, писало Dzyennik Wschodni.

Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафа Найєм наголосив, що Україна "не має наміру навіть обговорювати" з Польщею повернення до дозвільної системи. Він нагадав, що Угоду про лібералізацію вантажних перевезень ("транспортний безвіз") ратифікували й узгодили всі члени ЄС, підписали її між Україною і Європейським союзом, а не якоюсь окремою країною.

9 листопада віцепрем'єр-міністр із відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков повідомив, що з обох боків кордону внаслідок акції протесту заблоковано понад 20 тис. транспортних засобів. За його словами, такий тиск не призведе до зміни міжнародних договорів, які діють між Україною та ЄС.

13 листопада польські автоперевізники заявили, що переговори з українським урядом не врегулювали спору і вони надалі блокуватимуть кордон з УкраїноюПредставник Єврокомісії Адальберт Янц заявив 16 листопада, що відновлення системи дозволів або квот для автомобільних перевезень, чого вимагають польські перевізники, не є юридично можливим.

20 листопада агентство Reuters з посиланням на заступника міністра економіки, торгового представника України Тараса Качку повідомило, що Україна сподівається цього тижня провести переговори з Польщею та Європейською комісією щодо розблокування українсько-польського кордону. Качка назвав ситуацію "передкризовою".