В ОП заявили, що працюють над відновленням польотів зі Львова й Києва. Садовий вірить, що це відбудеться у 2024 році
Україна докладає значних зусиль для відновлення авіасполучення з Києва і Львова, незважаючи на продовження повномасштабної агресії Росії в Україні. Про це заступник глави Офісу президента України Ростислав Шурма заявив на панельній дискусії на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
За його словами, ОП робить "усе можливе, щоб це реалізувати", оскільки наявність логістики, транспортного й авіаційного сполучень важливі для ділової та інвестиційної діяльності країни.
"Якщо інвестори й бізнесмени не зможуть комфортно і швидко добиратися до потрібних їм місць, вони не прийдуть і нічого не зроблять", – сказав заступник глави ОП.
У відповідь на запитання, чи дісно влада України розглядає питання про відкриття Міжнародного аеропорту "Бориспіль" у Києві й аеропорту у Львові, він сказав, що обидва аеропорти розглядають, але водночас "основний фокус" спрямований на "Бориспіль".
Шурма зазначив, що не готовий назвати конкретні терміни, коли буде відновлено авіасполучення. Він пояснив, що це залежить від рішень міжнародних партнерів, незалежних регуляторів і страхових компаній, а також від здатності України гарантувати фізичну безпеку польотів.
Міський голова Львова Андрій Садовий в інтерв'ю "Голосу Америки" 18 січня, зі свого боку, заявив, що авіасполучення в Україні можуть відновити вже 2024 року.
"З точки зору безпеки це питання достатньо чутливе. Але розмови ведуться, на різних рівнях, і це реально. Для цього, звичайно, треба трішки змістити системи протиповітряної оборони з польської сторони на українську територію. Там треба небагато – 70 км, поставити ряд. Плюс відповідні [кроки] мають бути зроблені на міжнародному рівні... У світі це можливо, і це працює. І я вірю, що в цьому році ми будемо літати", – сказав Садовий.
Контекст:
Україна закрила свій повітряний простір 24 лютого, у день повномасштабного вторгнення російських військ.
Улітку 2022 року в Закарпатській області обговорювали можливість початку польотів із Міжнародного аеропорту "Ужгород", де літак, який злітає, потрапляє одразу в небо Європейського союзу. Однак голова Закарпатської ОВА підкреслив, що поки йдеться лише про оновлення аеропорту, але не про відновлення його роботи.
Державне підприємство обслуговування повітряного руху ("Украерорух") обіцяло, що український повітряний простір відкриють одразу після завершення воєнних дій і перемоги України. "Украерорух" зазначав, що Україна не відновить польотів цивільних літаків, поки це не буде абсолютно безпечно.
Міжнародний аеропорт "Бориспіль" буде першим об'єктом, який відкриють, щойно цьому сприятиме ситуація з безпекою, заявив 1 грудня під час зустрічі з іноземними послами на території аеропорту заступник глави Офісу президента Андрій Сибіга.