Зеленський вірить, що підписані безпекові угоди з ФРН, Францією і Великобританією розблокують американську допомогу Україні
Підписані угоди у сфері безпеки з Великобританією, Німеччиною і Францією надають упевненості Україні, що вона не сама і дійсно захищає спільні цінності. Про це 16 лютого в Єлисейському палаці на пресконференції за підсумками переговорів із президентом Франції Еммануелем Макроном заявив глава Української держави Володимир Зеленський.
Захід транслювали у Facebook Офісу президента України.
"Я дуже радий, що Франція, Німеччина, Великобританія разом із нами і з дуже конкретними речами, які зафіксовані. Це дуже важливо під час війни, коли є конкретний дефіцит, є конкретні втрати людей", – наголосив Зеленський.
Водночас, як зазначив президент, підписані угоди "не є альтернативою США".
"Ми всі разом, і цей союз США, Європи, Франції, Німеччини, Великобританії – цей союз нам дуже потрібен, щоб перемогти [країну-агресора] РФ. […] Я вірю, що ці угоди дадуть поштовх для того, щоб США в такий момент все ж таки пріоритезували допомогу Україні, аніж виборчому процесу, – сказав Зеленський. – Упевнений, що президент [США Джо Байден] на нашому боці, Білий дім і двопартійна підтримка завжди з нами була і зараз є. [...] Дуже хочеться, щоб вони знайшли на них [внутрішні питання] відповіді".
Зеленський прибув у Францію після візиту в Берлін 16 лютого. У Єлисейському палаці Зеленський і Макрон підписали угоду у сфері безпеки. Президент Франції анонсував свій візит в Україну до середини березня.
Контекст:
У червні 2023 року Зеленський заявив, що в Києві розуміють, що під час війни Україна не зможе стати членом Альянсу, але їй потрібні юридичні гарантії безпеки на шляху в НАТО.
Країни G7 (США, Німеччина, Японія, Франція, Канада, Італія і Великобританія, а також Євросоюз) 12 липня ухвалили декларацію про підтримку України з гарантіями безпеки на полях саміту НАТО у Вільнюсі. На випадок майбутнього збройного нападу Росії "Велика сімка" пообіцяла надати Україні зброю, військову техніку та економічну допомогу, а також накласти економічні та інші витрати на Росію.
До декларації G7 про гарантії безпеки для України приєдналося 32 країни, повідомив 30 січня 2024 року Зеленський.
Україна планує підписати конкретні двосторонні угоди з кожним із союзників, пояснив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.
12 січня Україна і Великобританія підписали першу угоду про гарантії безпеки. 16 лютого Україна уклала угоди у сфері безпеки з Німеччиною і Францією.