У "Феофанії" проводили масову вакцинацію проти COVID-19 препаратом, призначеним для медиків

Українців щеплюють вакциною Oxford/AstraZeneca (Covishield), яку привезли з Індії
Фото: EPA

У клінічній лікарні "Феофанія" проводили масову вакцинацію проти коронавірусної інфекції, у документах вакцинованих вказували як працівників лікарні. Про це 6 квітня написало LB.ua.

У "Феофанії" вакцинували проти коронавірусу людей за попереднім записом нібито залишками вакцини. Охочі отримати щеплення могли зателефонувати до лікарні та записатися в чергу. Їм призначали час та дату щеплення. Частину людей вакцинували дозами, які були призначені для медиків "Феофанії", а не залишками. За документами цих людей заявлено як працівників лікарні, зазначило видання.

Регіональний координатор із вакцинації в Києві Василь Животенюк сказав LB.ua, що вакцинація в "Феофанії" залишковими дозами не проводилася.

"Мобільна бригада приїжджає лише зробити щеплення. Лікарня має лише надати доступ до інтернету, кабінет вакцинації і список медиків, завірений печаткою закладу. Мобільна бригада читає список і бачить, що вакцинує таку-то людину і це медик. Лише постфактум з'ясувалося, що деякі з вакцинованих не медики, а блогери", – зазначив Животенюк.

За інформацією LB.ua, це не поодинокий випадок. Мобільні бригади приїжджали вакцинувати нібито працівників "Феофанії" понад п'ять разів, у медзакладі працює більше ніж 1700 медиків. Скільки вакцинованих не є медиками – невідомо. LB.ua зафіксувало два такі випадки, в обох люди були впевнені, що щеплюються залишковими дозами.

Журналістам у лікарні повідомили, що вакцинацію вже не проводять. У коментарі LB.ua головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив, що доручив провести перевірку щодо можливого нецільового використання вакцини у "Феофанії".

"Комісією буде перевірена інформація щодо фактичного працевлаштування осіб, які отримали вакцинацію проти COVID-19 згідно зі списками клінічної лікарні "Феофанія" в цьому закладі", – сказав Ляшко.

Контекст:

В Україні зареєстровано три вакцини проти коронавірусу: Oxford/AstraZeneca (Covishield), Pfizer/BioNTech і CoronaVac, розроблену Sinovac Biotech.

З 24 лютого українців щеплюють вакциною Oxford/AstraZeneca (Covishield), яку привезли з Індії (у першій партії було 500 тис. доз). Від початку кампанії щепили понад 300 тис. українців, двоє з них отримали обидві дози вакцини.

25 березня в Україну прибула вакцина CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech (215 тис. доз). Використовувати її планують після проведення контрольних перевірок. Очікують, що лабораторний контроль триватиме до 9 квітня.

У межах механізму COVAX Україна до кінця травня має безплатно отримати 1,78 млн доз вакцини Oxford/AstraZeneca і 117 тис. доз вакцини Pfizer. Загалом за програмою COVAX Україна очікує передання 8 млн доз вакцин.

6 квітня Україна підписала контракт на постачання 10 млн доз вакцини проти коронавірусу американської компанії Pfizer. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безплатні щеплення отримують медики, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовці зі складу операції Об'єднаних сил. До листопада хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.

Запис на вакцинацію в Україні стартував 1 березня. За даними очільника МОЗ Максима Степанова, у лист очікування вакцинації станом на 6 квітня записалося понад 419 тис. осіб.