Українці подали сотні тисяч заяв на отримання зброї – МВС
Українці подали через Єдиний реєстр зброї уже майже 476 тис. заяв на одержання різних видів дозвільних документів на зброю. Про це 18 жовтня в Telegram повідомила пресслужба Міністерства внутрішніх справ України.
За даними правоохоронців, 461 тис. заяв прийняли.
"Загалом із моменту запуску реєстру в червні 2023 року в Єдиному вікні громадянина авторизувалося понад 141 тис. користувачів, із яких майже 50 тис. – власники зброї", – ідеться в повідомленні.
У міністерстві Єдиний реєстр зброї, котрий запрацював 23 червня 2023 року, назвали важливим інструментом, який дає можливість правоохоронцям підвищувати рівень контролю за володінням зброєю, що поліпшує ситуацію з безпекою в суспільстві.
У квітні очільник МВС Ігор Клименко заявляв, що в українців на руках може бути до 5 млн одиниць зброї, серед них – і гранати.
Контекст:
Питання легалізації обігу зброї в Україні обговорюють упродовж останніх кількох років. 2019-го президент України Володимир Зеленський називав такий крок передчасним, у березні 2021-го Верховна Рада відхилила два законопроєкти про обіг зброї.
У червні – липні 2021 року в Раду внесли ще два законопроєкти, які передбачають право на володіння цивільною вогнепальною зброєю – №5708 (ухвалено в першому читанні 23 лютого 2022 року) і №5708-1 (знято з розгляду).
У травні 2022 року, на третій місяць повномасштабного вторгнення РФ в Україну, Зеленський сказав, що на руках в українців – мільйони одиниць зброї, її обіг – питання діалогу й дискусій.
Цього самого місяця Міністерство цифрової трансформації спільно з МВС України у застосунку "Дія" запустили опитування про обіг вогнепальної зброї серед цивільного населення, результати опитування засвідчили: приблизно 59% респондентів – за дозвіл на носіння зброї для особистого захисту.
За підсумками 2023 року, правоохоронці вилучили в Україні понад 5 тис. одиниць нелегальної вогнепальної зброї й 1,8 млн боєприпасів і набоїв, повідомляли в МВС 15 січня.