Буданов про морські дрони: 60–70% знищують, але це ефективна зброя

Буданов розповів про ефективність українських морських дронів
Фото: gur.gov.ua

Морські дрони-камікадзе, які застосовує Україна для ураження об'єктів біля окупованого Криму, є ефективною зброєю, попри те, що 60% або 70% їх знищують російські сили. Про це заявив керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов в інтерв'ю проєкту"Радіо Свобода" "Крим.Реалії", опублікованому 24 серпня.

"Зі зрозумілих причин, скільки цих дронів, сказати не можна. Але ви бачите наші нарізки, ті, що роблять ЗСУ, що СБУ оприлюднює, просто порахуйте, скільки це плюс-мінус має бути. Давайте так скажемо: це багато. Це насправді багато. Наскільки це ефективно працює? Оскільки є реальні нанесені втрати й ціна такого дрона, і ціна бойового корабля неспівставні, то можна сказати, що це досить ефективний спосіб. Але, зрозуміло, 60%, може, навіть 70% вони знищують. Це правда. Немає чого тут, як то кажуть, приховувати. Проте ж для них проблема – у тих 30%", – сказав він.

За словами Буданова, трапляються випадки, коли дрон знищують поряд із російським кораблем, і тоді корабель іде на тривалий ремонт. Він навів як приклад випадок, коли дрони зайшли в акваторію бухти Севастополя. Безпілотник знищили на підході до фрегата "Адмирал Эссен", нагадав Буданов.

"Якщо подивитися спочатку на цю ситуацію – невдало, здавалося. Але від вибухової хвилі, оскільки його знищили приблизно за 100 метрів від корабля, а заряд досить таки потужний, уламками було повністю пошкоджено радіоелектронне обладнання корабля, певна електроніка, антени, певні системи та гідроакустична система. І він пішов на 3,5 місяця на ремонт", – розповів Буданов.

Він наголосив, що морські дрони – це зброя для стримування, а не наступу, проте за допомогою них можна паралізувати діяльність флоту. За словами Буданова, цієї мети вже досягнуто – російські кораблі не ходять у північному напрямку далі, ніж за рейд Севастополя.

Глава ГУР додав, що Україна освоїла серійне виробництво таких дронів.

Контекст:

Україна використала морські дрони для другої атаки на Кримський міст 17 липня. Про це розповів 19 серпня голова Служби безпеки України Василь Малюк.

8 липня 2023 року Міноборони України визнало, що першого удару по Кримському мосту завдала Україна, "щоб зламати росіянам логістику". Джерела видання "ГОРДОН" у СБУ повідомили, що друга атака на Кримський міст була спецоперацією Військово-морських сил ЗСУ та Служби безпеки України. 26 липня Малюк підтвердив, що підрив Кримського мосту був операцією української спецслужби.

У ніч на 4 серпня в бухті Новоросійська пролунали вибухи, міноборони країни-агресора РФ заявило про атаку на військово-морську базу двох морських безекіпажних катерів. Місцева влада запевнила, що постраждалих і руйнувань через атаку немає, однак у мережі з'явилося відео, на якому великий десантний корабель "Оленегорский горняк" накренився і його намагаються відбуксирувати до берега. У Службі безпеки України заявили, що російський військовий корабель підбито внаслідок спецоперації СБУ та ВМС ЗСУ.

5 серпня внаслідок атаки морськими безпілотниками в Керченській протоці пошкоджено російський танкер-хімовоз SIG, який прийшов із Туреччини. За даними Генштабу ЗСУ, за час повномасштабного вторгнення російська армія втратила 18 кораблів і катерів, зокрема флагман Чорноморського флоту РФ ракетний крейсер "Москва".

Міністр оборони України Олексій Резніков заявляв, що Україна позбавила Росію панування в Чорному морі.