Буданов: Російська економіка протримається лише до 2025 року. Потік зброї вичерпається 2026 року

Буданов вважає, що РФ не готова до тривалої війни. Але й Україні затягувати бойові дії невигідно
Фото: gur.gov.ua

Чисельність особового складу є єдиною очевидною перевагою, яку Росія, котра розв'язала агресивну війну, досі зберігає перед Україною. Про це начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив в інтерв'ю The Economist, опублікованому 17 вересня.

Глава ГУР МО зазначив, що людські ресурси в Росії, "умовно кажучи, безмежні", водночас їхня якість низька, але "кількість достатня".

Що ж до інших необхідних для ведення війни ресурсів, усі вони у РФ виснажуються, і "настає розплата", переконаний Буданов. За його словами, "російська економіка протримається лише до 2025 року, потік зброї вичерпається 2026 року". Розвідник не відкидає, що озброєння у країни-окупанта закінчиться, "можливо, раніше".

Переговори президента країни-окупанта РФ Володимира Путіна з Північною Кореєю щодо постачання боєприпасів та озброєнь є, на думку Буданова, очевидним показником проблем глави Кремля, який "шукає ресурси по всьому світу".

Глава ГУР МО визнає, що Україна у війні ризикує виснажити власні ресурси. Він наголошує, що Україна залежить від зовнішніх гравців, тоді як Росія багато в чому залежить від самої себе. Отже, робить висновок Буданов, тривала війна небезпечна для України, оскільки вона виснажує не лише її внутрішні ресурси, а й ресурси західних союзників.

Український розвідник далекий від думки, що РФ колись здасться за власним бажанням. За його словами, війна була константою для Росії протягом усієї її історії. Також Буданов заявив, що в Україні є розуміння: ЗСУ не закінчать війни парадом перемоги в Москві, але й Росія, попередив він, не має сподіватися будь-коли провести свій парад у Києві.

Контекст:

Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим і частини Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала широкомасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків. У квітні сили оборони вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частини Херсонської, Миколаївської та Харківської областей.

Президент України Володимир Зеленський неодноразово заявляв, що мета України – не лише перемогти у війні з Росією, "але й не програти країни". "Україна обов'язково має реалізувати свій історичний шанс на розвиток, який був здобутий сміливістю наших людей, усього нашого народу", – сказав він у серпні.

Президент України зазначив, що ніхто поки не може назвати точну дату перемоги, і припустив, що війна може закінчитися навіть 2023 року. "Якщо в нас буде просування на полі бою, якщо ми будемо тиснути РФ і зламаємо повністю їхній моральний дух, то ми можемо і не уявляти до кінця, що буде відбуватися", – зазначив він.

Буданов вважає, що війна РФ проти України не буде тривалою, але після поразки РФ захоче взяти реванш. Буданов заявляв у грудні 2022-го, що 2023 року війна РФ проти України закінчиться і в другій половині року – ближче до його кінця "будуть хороші новини". Перед цим, у жовтні, він прогнозував, що війна закінчиться до початку літа 2023 року і "для початку" Україна вийде на межі 1991 року. У серпні 2023 року начальник ГУР МО визнав, що, зокрема, у питанні звільнення Криму українські сили "випали з графіка".