"Корито "восстановлению не подлежит". Ігнат припустив, що підбитий Іл-22 окупантів міг дотягнути до аеродрому

Ігнат переконаний, що російський Іл-22М непридатний до експлуатації з військовою метою, навіть якщо зміг долетіти і сісти в Анапі
Фото: Media Center Ukraine / Facebook

Російський літак Іл-22М, про знищення якого Повітряні сили ЗСУ заявили 15 січня, міг не впасти в море й долетіти до російського аеродрому, але непридатний для подальшого використання. Про це 15 січня заявив у Facebook речник ПС ЗСУ Юрій Ігнат.

Ігнат прокоментував фото хвостової частини нібито саме підбитого над Азовським морем Іл-22М.

Фотографію почали масово поширювати в російському сегменті соцмереж після повідомлень про знищення літака з твердженням, що пошкоджений Іл-22М знято в аеропорту Анапи (РФ), куди він зміг долетіти. На фото видно, що принаймні хвостову частину літака сильно пошкодили уламки.

Речник ПС ЗСУ припустив, що це може бути правдою.

"Схоже, Іл-22 таки дотягнув до Анапи. Живучий, гад. Але, як бачите, корито "восстановлению не подлежит". Тому, як не крути, ціль знищена, реанімація не допоможе!" – написав він.

Ігнат додав, що російський літак після влучання в нього загорівся, серед екіпажу є поранені, й, можливо, загиблі.

Він наголосив, що пріоритетною ціллю для ПС ЗСУ було знищення літака далекого радіолокаційного виявлення А-50.

"До сьогоднішнього дня знищення цього борту здавалося непосильним завданням для Повітряних сил. А тут ще й Іл-22 (повітряний командний пункт) попав під роздачу! Одразу дві "жирні" цілі за один раз! "Вечного полета, братья", – резюмував він.

Знищення Повітряними силами ЗСУ в районі Азовського моря 14 січня російського літака А-50, що виконує функції центру далекого радіолокаційного виявлення (ДРЛВ), і летючого командного пункту окупантів Іл-22М, підтвердив 15 січня головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний і ПС ЗСУ, а також командувач ПС ЗСУ Микола Олещук.

Інформацію про збитий А-50 і підбитий Іл-22М українські медіа опублікували 14 січня ввечері з посиланням на сили оборони України й українську військову розвідку. Повідомляли, що А-50 було знищено, а Іл-22М11 із бортовим номером 75106 здійснював чергування в районі Стрілкового Херсонської області, його підбили під час польоту вздовж узбережжя Азовського моря приблизно о 21.00 14 січня. Після ураження літак, за даними радіоперехоплення, планував здійснити приземлення в Анапі (РФ), де зробив запит на евакуацію, виклик "швидкої" і пожежної машини.

Контекст:

ДРЛВ А-50 російські окупанти використовують для націлювання ракет на об'єкти на території України. Відомо, що на початок повномасштабної війни РФ проти України на озброєнні повітряно-космічних сил країни-окупанта було дев'ять таких літаків, частину з них удосконалили (із модифікацією "У"). Вартість борту – $330 млн. Один такий літак обслуговує 19 осіб (п'ятеро – льотного персоналу, 11 – радіо- і троє – інженерно-технічного персоналу).

У лютому 2023 року внаслідок вибухів на аеродромі Мачулищі в пригороді Мінська зазнав пошкоджень один такий літак А-50. За інформацією української розвідки, нових таких літаків РФ виробляти не може.

Іл-22М – модифікація турбогвинтового літака Іл-18 радянського виробництва, обладнана різними системами зв'язку для управління військами. У війні, розв'язаній РФ проти України, такі літаки використовують як ретранслятори для передавання команд літакам і гелікоптерам, що діють на надмалих висотах. До літнього екіпажу літака входить п'ятеро осіб, окрім того, там зазвичай перебуває від двох до чотирьох операторів зв'язку.

Як зазначали у зведенні міноборони Великобританії від 29 червня 2023 року, Іл-22М, збитий у Росії під час заколоту, влаштованого засновником ПВК "Вагнер" Євгеном Пригожиним, був частиною "відносно невеликого парку" з 12 літаків, які активно використовують для управління військами й забезпечення зв'язку з повітря.