Крим – це слабке місце Путіна у війні проти України – Bild
Німецьке видання Bild назвало окупований Крим найслабшим місцем президента країни-агресора РФ Володимира Путіна. Про це йдеться у статті, опублікованій 27 грудня.
Крим географічно зручний для української армії та її західних союзників, оскільки літаки-розвідники НАТО над Чорним морем фіксують кожне військове пересування й кожне секретне радіоповідомлення на півострові, ідеться у статті. Вони передають цю інформацію безпосередньо українським військовим, які потім можуть завдати точного удару.
Півострів – у зоні досяжності українських систем озброєння, які передає Захід. Окрім того, Крим є "найважливішим політичним слабким місцем путінського режиму", ідеться у статті. Видання пояснює, що більшість західних політиків погоджується: це частина України. Тому їй дозволено використовувати всю західну зброю на півострові.
Окрім того, у Криму все ще перебувають тисячі українців, незадоволених анексією, пише видання. Вони утворюють мережу інформаторів, прибічників і шпигунів, котрі передають Києву актуальну інформацію, яку потім можна використовувати для проведення точних атак.
"Виходить, що Путін створив собі величезну проблему анексією Криму у 2014 році й відкритим нападом на Україну у 2022 році. Україна не здасться, доки не зробить півострів, який є частиною її території, ворожим місцем для російських окупантів і солдатів", – зазначає Bild.
Контекст:
Росія окупувала Крим після блокування українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. "Приєднання" півострова до РФ не визнають Україна й більшість країн.
24 лютого 2022 року Росія повномасштабно вторглася на материкову частину України, зокрема з Криму.
Українська влада неодноразово заявляла, що налаштована на деокупацію всіх захоплених з 2014 року українських територій, зокрема Криму.
Україна готує наступного року напрацювання, які дадуть "дуже хорошу здатність" для того, щоб російські окупанти "відійшли назавжди" з українського Криму, повідомили в Міністерстві оборони країни у грудні 2023 року.