"По той бік миру". Вийшов новий документальний фільм про злочини росіян у Бучі, Бородянці та Гостомелі

Жителі Київської області розповіли, як пережили початок вторгнення РФ та окупацію
Скріншот: Територіальна оборона ЗСУ | ТРО Медіа / YouTube

Команда Сил територіальної оборони Збройних сил України зняла документальний фільм "По той бік миру". Його створили на основі зйомок у Бучанському районі Київської області від початку широкомасштабного російського вторгнення. Про це пише "Детектор медіа" 15 серпня.

У фільмі показали кадри місць масового вбивства українського цивільного населення, супроводжуваного викраденнями, тортурами, зґвалтуваннями та мародерством. Про злочини окупантів розповіли у фільмі жителі Ірпеня, Бучі, Бородянки, Гостомеля, Михайлівки-Рубежівки та інших населених пунктів області.

Основна мета фільму – зафіксувати й показати всьому світові воєнні злочини, скоєні російськими військовими під час окупації Бучанського району Київської області, та наслідки, які приніс із собою "русский мир" на українську землю, пише видання.

Авторами проєкту були служба зв'язків із громадськістю командування Сил територіальної оборони Збройних сил України та державне підприємство "Кримський дім". Документування подій і свідчень, про які йдеться у стрічці, та реалізацію основного задуму фільму здійснила команда "ТРО Медіа" під керівництвом полковника Олексія Недашківського.

Усі матеріали, включно з тими, які не увійшли у фільм, буде залучено до доказової бази в розслідуванні воєнних злочинів РФ, їх передадуть у Міжнародний воєнний трибунал.

Колишній заступник генпрокурора України, юрист Гюндуз Мамедов написав у Twitter, що фільм демонструє світу масштаби воєнних злочинів, скоєних в Україні, і містить цінні докази.

Контекст:

Після широкомасштабного російського вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року Буча, Ірпінь, Гостомель, Бородянка та інші населені пункти в передмісті Києва стали зоною інтенсивних боїв.

2 квітня Київську область звільнили від російських загарбників. Після звільнення стало відомо про масові вбивства цивільного населення та звірства окупантів, які шокували світ. У населених пунктах регіону, наприклад у Бучі, виявили тіла вбитих мирних жителів, зокрема зі зв'язаними руками.

За даними поліції Київської області станом на березень 2023 року, загалом після деокупації населених пунктів регіону виявлено 1374 тіла мирних жителів, із них понад 700 вбили з вогнепальної зброї.

Президент України Володимир Зеленський заявляв наприкінці березня, що за 33 дні окупації в Бучі та районі загинуло понад 1400 людей, зокрема 37 дітей. "Понад 175 людей знайдено в братських могилах і камерах тортур. 9 тис. російських воєнних злочинів", – зазначав глава держави.