Російська економіка орієнтована на війну і може перегрітися – британська розвідка
Збільшення інфляції в Росії через зростання споживчих цін, зокрема на продукти харчування й паливо, майже напевно призведе до збільшення її витрат на фінансування війни проти України. Про це йдеться у звіті британської розвідки, який 6 листопада опублікувало в X міноборони Великобританії.
Зазначають, що інфляція в Росії зросла до 6% у вересні поточного року порівняно із 5,3% в серпні. Це було викликане зростанням споживчих цін, таких як продукти харчування і паливо.
Через зростання попиту, частково через значне збільшення оборонних витрат, а також через постійний тиск на ринку праці, який зменшується, російська економіка ризикує перегрітися, прогнозують у британській розвідці.
Міноборони Великобританії вважає, що це з високою імовірністю забезпечить збереження інфляції в РФ у 2024 році вище за цільовий показник у 4%, а це, зі свого боку, може призвести до скорочення реальних державних витрат, особливо в таких сферах, як соціальний захист, де витрати зростають швидше, ніж інфляція.
"Це ще раз ілюструє переорієнтацію російської економіки на першочергове фінансування війни", – роблять висновок у британському оборонному відомстві.
Розвідка називає дуже вірогідним те, що Центробанк РФ збереже високі відсоткові ставки до 2024 року, що з високою імовірністю збільшить вартість кредитів для російських споживачів і, ймовірно, також вплине на витрати російського уряду на обслуговування боргу.
Контекст:
ЄС уперше ввів санкції проти Росії у відповідь на її агресію щодо України у 2014 році. У 2022 році, після широкомасштабного вторгнення російських військ, обмеження суттєво розширили. 23 червня 2023 року ЄС ухвалив останній на цей момент, 11-й, пакет санкцій проти РФ.
18 вересня агентство Bloomberg повідомляло, що ЄС може подати нові пропозиції щодо санкцій проти країни-агресора Росії вже в жовтні.
РФ знаходить можливості обходити санкції, зазначав раніше президент України Володимир Зеленський. Про факти обходу санкцій Україна повідомляє партнерів. Зеленський наголошував, що якнайбільше глобальних гравців мають бути "абсолютно принциповими у дотриманні режиму санкцій проти Росії за терор".
11 жовтня на спільному брифінгу із прем'єр-міністром Бельгії Александером де Кроо Зеленський закликав не робити великі паузи між санкційними пакетами"