Соловей: Еліта проти Путіна змов поки не будує, але вона розчарована і відчуває дуже сильне почуття ажитації
Президент Росії Володимир Путін перебуває у програшній ситуації, його рейтинг – на рекордно низькому рівні, до того ж як у суспільстві, так і серед політичних еліт, вважає російський політичний аналітик, доктор історичних наук, професор Валерій Соловей. Про це він заявив в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону.
"Його психіка зараз зазнає дуже серйозних якісних змін. Він опинився перед тим викликом, із яким ніколи раніше не стикався. Він перебуває у програшній ситуації", – заявив аналітик.
За оцінкою Солов'я, Путін уже став для себе допускати "повну втрату не тільки нових територій, а й тих територій – принаймні Донбасу, – які Росія здобула 14-го року".
"Він розуміє, що ситуація погіршується у країні. Це стосується і еліт, і суспільства. У нього ж є регулярні зведення Федеральної служби охорони, які свідчать, що його рейтинг наразі на рекордно низькому рівні, що протестні настрої зростають, що невдоволення зростає, що еліта, звичайно, проти нього змов поки не будує, але вона розчарована, вона відчуває дуже сильне почуття ажитації. Тому що вона не розуміє, як з усього цього вибратися. З усього цього: куди її завів Володимир Володимирович Путін", – сказав Соловей.
Він наголосив, що з таким Путін ніколи не стикався, і нагадав, що є ще й міжнародна реакція: Путіна "перестають поважати навіть на пострадянському просторі, що йому демонструють".
Соловей: Росгвардії й поліції в Росії дали наказ під час другого етапу мобілізації розганяти жіночі протести дуже жорстко. Читайте повну версію інтерв'ю
Контекст:
24 лютого Путін оголосив про вторгнення в Україну під виглядом "демілітаризації" та "денацифікації" України. Із самого початку, за даними СБУ, Путін розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився.
Експерти американського Інституту дослідження війни вважають, що в Росії зростають сумніви щодо здатності Путіна виконати обіцяні ним цілі в Україні, що може сильно підірвати його авторитет.
Деякі експерти, наприклад, виконавчий директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко, прогнозують, що внаслідок воєнних невдач в Україні Путін може втратити владу.
За оцінкою радника глави МВС України Антона Геращенка, поразки російської армії в Україні впливають на ситуацію в РФ, і система управління, яку побудував Путін, руйнується. Він вважає, що є чотири варіанти, як складеться майбутнє Путіна. Зокрема Геращенко не відкидає, що главу Кремля "роздере натовп після перевороту".
Колишній радянський розвідник, однокурсник Путіна по інституту КДБ Юрій Швець переконаний, що Таджикистан, Вірменія, Азербайджан, Казахстан уже не бачать у Росії сильного партнера й починають "відвалюватися".
Схожу думку висловлював і російський політолог Станіслав Бєлковський. Він вважає, що через невдачі російської армії в Україні почнуть розвалюватися такі структури, як Організація Договору про колективну безпеку.