У Держприкордонслужбі назвали, скільки підробок чоловіки намагалися надати на кордоні як підставу для виїзду з України

У ДПСУ повідомили статистику спроб незаконного виїзду
Фото: Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон / Facebook

Представник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко 18 січня під час брифінгу в Media Center Ukraine – Ukrinform розповів про підсумки роботи прикордонників щодо запобігання незаконному виїзду на контрольно-пропускних пунктах.

За його словами, торік ДПСУ й інші правоохоронці зафіксували понад 3,3 тис. фальшивих паперів, на підставі яких військовозобов'язані намагалися перетнути кордон у західному напрямку.

"У 2023 році в пунктах пропуску прикордонники й наші інспектори викрили понад 3,3 тис. підроблених документів, які надавали на контроль чоловіки, сподіваючись, що це їм допоможе", – сказав Демченко.

Речник Держприкордонслужби нагадав, що прикордонники можуть вимагати в чоловіків, які мають відтермінування від призову й хочуть перетнути кордон, додаткові військово-облікові документи з терцентру комплектування з відповідною позначкою.

Контекст:

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан до 14 лютого 2024 року.

Воєнний стан передбачає, зокрема, заборону на виїзд за кордон чоловіків віком 18–60 років, які підпадають під призов на військову службу під час мобілізації, крім особливих винятків. Минулого року президент у відповідь на петицію із закликом зняти заборону на виїзд чоловіків заявив, що це відбудеться лише після закінчення дії воєнного стану.

За даними Євростату, від початку повномасштабної агресії РФ у Європу виїхало 650 тис. українських чоловіків призовного віку. Водночас не повідомляють, скільки серед них батьків трьох і більше дітей або осіб, які мають інвалідність І–ІІ груп чи інші законні підстави для виїзду в умовах воєнного стану. Також невідомо, яку частку із цієї кількості становлять чоловіки призовного віку, які виїжджали з окупованих територій через країну-агресора РФ.