Україна 2024 року в рази наростить випуск зброї та боєприпасів, пріоритет у ППО – Міноборони

У Мінстратегпромі заявляли, що Україна щомісяця нарощує виробництво зброї
Фото: Акціонерне товариство "Українська оборонна промисловість" / Facebook

2024 року Міноборони України спільно з Мінстратегпромом мають намір у кілька разів збільшити виробництво ракет, боєприпасів, озброєння та військової техніки, заявив заступник міністра оборони Іван Гаврилюк. Про це заявили у пресслужбі відомства 30 листопада.

Головну увагу приділять виробництву засобів протиповітряної оборони: від звичайних переносних зенітних ракетних комплексів до систем ППО з дальністю понад 100 км, зокрема зенітних ракетних комплексів "Корал", підкреслив Гаврилюк.

"Крім того, у затвердженому бюджеті на 2024 рік передбачено, що приблизно 175 млрд грн виділяється на закупівлю ракет і боєприпасів, щоб наші сили оборони могли гідно протистояти російській агресії", – додав заступник міністра.

Отже, зазначили у пресслужбі, пріоритетами Міноборони 2024 року стануть розвиток українського оборонно-промислового комплексу і посилення "протиповітряного щита держави".

Контекст:

Україна хоче стати найбільшим виробником зброї у Європі, заявив міністр із питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін.

12 жовтня президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна розробляє комплексну програму з виробництва зброї із чіткими строками й обсягами.

На початку листопада в Міноборони заявили, що тепер нова зброя потраплятиме на фронт швидше – на період воєнного стану скорочується виробничий цикл, і навіть спрощується процес випробувань.

У вересні в Києві відбувся перший міжнародний Форум оборонних індустрій DFNC1, у якому взяло участь 252 оборонні компанії з більше ніж 30 країн. Українські компанії підписали 20 документів з іноземними партнерами в межах форуму. У Мінстратегпромі розповіли про щомісячне нарощування Україною виробництва зброї та наголосили, що є "кратне зростання навіть за цей рік".

67 грудня у Вашингтоні Україна і США проведуть конференцію оборонних індустрій DFNC1: US Edition, яка стане продовженням форуму. Україна очікує від конференції в перспективі контрактів для вітчизняних заходів.