Україна переобладнала автодороги на секретні злітні смуги для літаків, які несуть ракети Storm Shadow і Scalp – Bild
Українська авіація, яка завдає ударів по російських окупантах високоточними британськими (Storm Shadow) і французькими (Scalp) крилатими ракетами, є пріоритетною ціллю для армії РФ. Про це 8 серпня пише німецьке видання Bild.
За інформацією Bild, Росія не має засобів для перехоплення цих добре замаскованих ракет, які низько летять, ними Україна завдала вже великої кількості результативних ударів, зокрема по найважливіших логістичних вузлах і шляхах постачання, а також по високопоставлених російських військових.
За оцінкою Bild, Повітряні сили ЗСУ переобладнали "дюжину", тобто 12, радянських Су-24 для запуску Scalp і Storm Shadow. Кількість переданих Україні французьких ракет видання оцінює у 50 одиниць, щодо Storm Shadow німецькі журналісти даних не наводять.
Видання називає західну високоточну зброю в руках українських захисників "жахом для керівництва Росії". Проте, пише Bild, вона має слабке місце: ракети доводиться запускати з бомбардувальників, і цією вразливістю окупанти намагаються скористатися, атакуючи українські ракетоносії.
Тому, зазначає Bild, російське керівництво вже кілька тижнів атакує авіабази на заході України, де, як підозрюють окупанти, базуються Су-24, озброєні західними ракетами. Зокрема, росіяни б'ють по аеродрому у Старокостянтинові Хмельницької області. Водночас, за оцінкою військових експертів, атаки не дають результату, і "Росія зазнає невдачі знову й знову".
Згідно з інформацією Bild, Україна захищає свої винищувачі Су-24 в кілька способів, зокрема, перекидаючи їх з аеродрому на аеродром кожні 24 години.
Для цього ПС ЗСУ, як стверджує видання, відновили всі авіабази радянських часів і використовують нові секретні злітно-посадкові смуги, на які перетворили деякі шосе.
Окрім того, Bild стверджує, що українська армія розгорнула кілька зенітних комплексів Patriot та IRIS-T спеціально для захисту відповідних аеродромів.
5 серпня й уночі 6 серпня російські окупанти завдали масованого ракетно-дронового удару по Україні. Більшість ракет і дронів було випущено по Хмельницькій області. Повітряні сили ЗСУ, попереджаючи про атаку, вважали, що ймовірною ціллю ракетного удару окупантів є військовий аеродром. Усього в Старокостянтинові 5-го й 6 серпня пролунало не менше ніж 17 вибухів.
Спікер Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат 6 серпня заявив, що "переважну більшість" ракет, які летіли в Хмельницьку область, збили сили протиповітряної оборони. Він додав, що "саме аеродром у Старокостянтинові не дає спокою ворогам" через те, що "наші льотчики неабияк дають прочухана ворогові на окупованих територіях".
До цього окупанти вже кілька разів атакували аеродром у Старокостянтинові – 29 травня, 26 липня та 27 липня.
Контекст:
Поки найдалекобійніша зброя, яку надали Україні західні партнери, – крилаті ракети Storm Shadow, дальність польоту яких становить 250 км. Про їх надання на початку травня оголосила влада Великобританії.
Міністр оборони України Олексій Резніков повідомив 28 травня, що всі британські ракети Storm Shadow, які застосовувала українська армія проти російських окупантів, вразили цілі.
Про те, що Франція як "сигнал підтримки" надасть Україні для захисту від російської агресії ракети великої дальності SCALP, заявив 11 липня перед початком саміту НАТО у Вільнюсі французький президент Еммануель Макрон. ЗМІ повідомили, що SCALP – це аналог британських Storm Shadow, залежно від версії вони можуть досягати цілей на відстані 250, 500 і 700 км.