Залужний відреагував на "план захоплення" окупантами Харкова, Дніпра й Запоріжжя, опублікований у ЗМІ
Давати публічну оцінку "планам захоплення" України російською армією, які публікують ЗМІ, – це не компетенція Генштабу Збройних сил України. Про це головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив 18 грудня в коментарі "РБК-Україна" в кулуарах презентації Державного оператора тилу.
"Я не хотів би характеризувати цей процес, це не моя парафія. Там є люди, які за це відповідають, які мають цю інформацію", – відповів Залужний на прохання прокоментувати публікації в європейській пресі.
Країна-агресор РФ до 2026 року хоче захопити більшу частину Запорізької, Дніпропетровської й Харківської областей України, зокрема міста Харків, Дніпро й Запоріжжя, написав 14 грудня Bild із посиланням на джерела в німецькій розвідці. У матеріалі йшлося про те, що в Росії нібито розробили середньостроковий план захоплення українських територій.
За даними української розвідки, у РФ станом на сьогодні немає планів вести війну проти України у 2025 році. Водночас у ГУР припустили, що ці плани до кінця 2024 року можуть підкоригувати. Окупанти мають деякі проблеми з ресурсами, "бо ця війна дуже дорога", зазначив начальник української розвідки Кирило Буданов.
Буданов вважає, що необхідні для ведення війни ресурси (окрім живої сили) у РФ виснажуються і "настає розплата". За його прогнозами, "російська економіка протримається лише до 2025 року, потік зброї вичерпається у 2026 році". Розвідник не відкидає, що озброєння у країни-окупанта закінчиться, можливо, й раніше.
Контекст:
Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частини Донецької й Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала широкомасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків. У квітні сили оборони вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частини Херсонської, Миколаївської та Харківської областей.
Президент України Володимир Зеленський неодноразово заявляв, що мета України – не лише перемогти у війні з Росією, але й не програти країну. "Україна має обов'язково реалізувати свій історичний шанс на розвиток, який був здобутий сміливістю наших людей, усього нашого народу", – сказав він у серпні.
Президент України зазначив, що ніхто поки не може назвати точної дати перемоги, і припустив, що війна може закінчитися навіть у 2023 році. "Якщо в нас буде просування на полі бою, ми будемо тиснути РФ і зламаємо повністю їхній моральний дух, то ми можемо й не уявляти до кінця, що буде відбуватися", – зазначив він.
Видання The Economist 13 листопада писало, що західні чиновники все частіше говорять про те, що війна, розв'язана Росією проти України, може тривати ще п'ять років у ситуації, коли ні РФ, ні Україна не готові поступитися, але й вийти з глухого кута теж не здатні. Водночас, за оцінкою The Wall Street Journal, українським силам потрібне відновлення, й Україна не зможе організувати новий серйозний контрнаступ до 2025 року.