Данія ввела COVID-паспорти для своїх громадян
Влада Данії 6 квітня запровадила COVID-паспорти для відвідування громадських місць. Про це повідомляє державний портал охорони здоров'я країни.
Отримати документ зможуть громадяни, які повністю вакцинувалися (зробили два щеплення) або одержали негативний результат тесту на коронавірус, зроблений упродовж останніх 72 годин.
Із 6 квітня COVID-паспорт потрібно буде показувати в перукарнях, тату-салонах, а також парках розваг і культурних закладах. А із 21 квітня за його наявності дозволять відвідування відкритих веранд ресторанів і кафе, а також музеїв, художніх галерей і бібліотек.
Окрім того, із 6 травня COVID-паспорт дасть змогу відвідувати ресторани і кафе в закритих приміщеннях, а також театри, кінотеатри і фітнес-центри. А вже із 21 травня COVID-паспорт дасть змогу відвідувати спортивні заходи, криті приміщення в парках розваг, зоопарках, а також ігрові майданчики.
У відомстві зазначили, що обов'язкова наявність COVID-паспортів не поширюється на:
- дітей до 15 років;
- осіб, яким за медичними показаннями не варто проходити тест на COVID-19;
- осіб, яким не варто проходити тест на COVID-19 через фізичні або розумові вади.
Влада Данії впевнена, що COVID-паспорт надалі будуть використовувати для подорожей данців по всьому світу.
Контекст:
Низка країн заявила про розроблення документів про вакцинацію проти коронавірусу. Водночас у Всесвітній організації охорони здоров'я критично поставилися до ідеї запровадити COVID-паспорти. Глава Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганс Клюге зазначав, що поки невідомо, скільки тримається імунітет після щеплення.
Одним із перших у світі цифровий COVID-паспорт ввів Бахрейн, про це 17 лютого писало видання Arab News. Отримати його можна після введення двох доз вакцини і двотижневого очікування для вироблення антитіл.
19 лютого сертифікат про вакцинацію проти коронавірусу Green Pass презентувало міністерство охорони здоров'я Ізраїлю. Він дасть змогу щепленим проти коронавірусу або одужалим брати участь у різних заходах, писало видання Times of Israel.
Наприкінці лютого канцлерка Німеччини Ангела Меркель повідомляла, що країни Євросоюзу мають намір впровадити електронні сертифікати вакцинації проти коронавірусу. Для підготовки Єврокомісії знадобиться приблизно три місяці.
9 березня програму видавання COVID-паспортів для своїх громадян, вакцинованих проти коронавірусу, запустив Китай.
Головний санлікар України Віктор Ляшко 12 січня розповів, що Україна розглядає питання введення міжнародних свідоцтв про вакцинацію, які можуть використовувати для перетину кордону, але поки не вводить їх. 15 січня глава МОЗ України Максим Степанов заявляв, що українці отримуватимуть такі самі документи після вакцинації, як і жителі країн Євросоюзу.
28 березня європейський комісар із питань вакцинації Тьєррі Бретон презентував COVID-паспорт, який буде діяти в ЄС із літа.