КНДР, імовірно, передасть РФ радянські артснаряди 152-мм калібру – генерал США
Північна Корея за підсумками переговорів її голови Кім Чен Ина із президентом країни-агресора РФ Володимиром Путіним 13–14 вересня, імовірно, надасть Москві радянські артснаряди 152-мм калібру, проте поки не зрозуміло, скільки і коли. Про це 16 вересня в Осло заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі, його цитує Associated Press.
Водночас Міллі висловив сумнів, що ймовірне передання КНДР артбоєприпасів "матиме вирішальне значення" у війні, яку в лютому минулого року проти України розпочала країна-окупант РФ.
На Заході припускають, що КНДР, найімовірніше, постачатиме Росії артснаряди в обмін на отримання від неї передового озброєння або технологій, пише AP.
За інформацією ГУР Міноборони України, між РФ і Північною Кореєю вже є домовленість про постачання снарядів для радянської зброї, зокрема боєприпасів до РСЗВ "Град", і ще за півтора місяця до зустрічі Путіна та Кім Чен Ина "все було узгоджено і почалося відвантаження з Північної Кореї".
Контекст:
КНДР – одна із країн, які надають Росії військову допомогу у війні проти України.
У січні 2023 року США оприлюднили докази, що Північна Корея постачає зброю РФ. КНДР це заперечує і звинувачує США у "поширенні чуток".
У березні координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі заявив, що Росія хоче закупити боєприпаси у КНДР в обмін на продовольство.
Того самого місяця США оголосили про введення санкцій проти громадянина Словаччини Ашота Мкртичева, який координував постачання зброї та супутньої техніки до Росії з Північної Кореї. За даними американської сторони, він взаємодіяв з офіційними особами КНДР, щоб отримати понад 20 видів зброї та боєприпасів для РФ в обмін на комерційний літак, сировину, а також іншу продукцію для Пхеньяна.
13 вересня Путін і Кім Чен Ин зустрілися на космодромі Восточний, розташованому на Далекому Сході РФ. Глава Північної Кореї Кім Чен Ин 14 вересня запросив Путіна відвідати Пхеньян.
У Кремлі заявили 15 вересня, що Путін і Кім Чен Ин за підсумками переговорів не підписували жодних угод, зокрема щодо військово-технічного співробітництва.