Південна Корея обмежить експорт ще майже 700 товарів, які Росія може використовувати для воєнних потреб

Обмеження Сеул має намір ввести після обговорення
Фото: ЕРА

26 грудня міністерство торгівлі, промисловості та енергетики Південної Кореї оголосило, що до списку товарів, які підпадають під "ситуаційне схвалення для Росії й Білорусі", додадуть 682 предмети.

"Із метою співпраці з міжнародною спільнотою в експортному контролі проти Росії до ситуаційного дозвільного списку додадуть 682 об'єкти, унаслідок чого загальна кількість об'єктів, що підпадають під контроль, зросте до 1159", – ідеться в повідомленні.

У відомстві уточнили, що до таких товарів належать "предмети з високою ймовірністю воєнного використання, такі як важка будівельна техніка, акумуляторні батареї, верстати й деталі літаків".

"Після набуття повідомленням чинності експорт відповідних товарів загалом буде заборонено. Однак у разі дотримання певних вимог, таких як контракти, укладені до набуття чинності повідомлення й експорт дочірнім компаніям, дозволи видаватимуть у судовому індивідуальному порядку", – зазначили в південнокорейському міністерстві.

У релізі пояснили, що з 26 грудня 2023 року до 15 січня 2024 року поширюватимуть адміністративне повідомлення про плани розширити список, а після цього, "після збору думок", рішення введуть у дію.

Контекст:

Санкції проти Росії ввели у відповідь на її агресію проти України ще 2014 року. Після повномасштабного вторгнення російських військ 24 лютого 2022 року обмеження суттєво розширили.

За інформацією глобальної бази даних із відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого 2022 року проти РФ ввели понад 16 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим і частину території Донбасу, – понад 19 тис. Росія – найбільш підсанкційна країна у світі, вона випередила Іран, Сирію і Північну Корею.

РФ знаходить можливості обходити санкції, зазначав президент України Володимир Зеленський. Про факти обходу санкцій Україна повідомляє партнерів. Зеленський наголошував, що якнайбільше глобальних гравців мають бути "абсолютно принциповими в дотриманні режиму санкцій проти Росії за терор".

11 жовтня на спільному брифінгу з прем'єр-міністром Бельгії Александером де Кроо Зеленський закликав не робити великих пауз між санкційними пакетами.