Пєсков не з'являється на публіці вже третій тиждень – росЗМІ
Прессекретар президента країни-окупанта РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков не з'являється на публіці вже третій тиждень. На це 21 серпня в Telegram звернуло увагу російське видання Brief.
Brief стверджує, що останній брифінг для журналістів речник глави Кремля провів у п'ятницю, 4 серпня.
"За два дні вийшла публікація The New York Times, у якій наводили слова Пєскова про те, що "наші президентські вибори – це не справжня демократія, а дорога бюрократія". Відтоді Пєскова більше не чути", – зазначає видання.
Пізніше у Brief зазначили, що російський політичний режим "непомітно, але ґрунтовно" перейняв азійські традиції – там "посадовці зникають на якийсь час".
"Дуже характерний сценарій для Північної Кореї, М'янми й Китаю. Пост начебто зайнятий, а людини немає. Ось тепер і історія з Пєсковим. Хоча ми впевнені, що Дмитро Сергійович у тривалій відпустці перебуває. На Байкалі", – припустили журналісти.
У матеріалі "Вічна війна Путіна", який опублікували 6 серпня в газеті The New York Times, наводили також твердження Пєскова про те, що Путіна переоберуть 2024 року з результатом більш ніж 90% голосів.
Того самого дня прессекретар президента РФ заявив російським ЗМІ, що американський журналіст неправильно передав його слова, він мав на увазі нібито не конкретний показник голосування, а те, що "рівень консолідації суспільства навколо президента [Путіна] безпрецедентний абсолютно".
Окрім Пєскова, у Росії є й інші фігури, які надовго зникли з публічного простору. Офіційно нічого невідомо про місцеперебування начальника російського Генерального штабу, екскомандувача угруповання військ РФ в Україні генерала Сергія Суровікіна. Генерал у ніч на 24 червня записав звернення до найманців ПВК "Вагнер", закликавши їх не брати участі в заколоті, оголошеному Пригожиним, і відтоді на тлі чуток про його затримання не з'являвся на публіці.
Контекст:
Путін обіймає посаду президента Росії з 2000 року з перервою у 2008–2012 роках, коли був главою уряду.
За президентства Путіна Росія спочатку окупувала 2014 року Крим і розпочала збройну агресію проти України на Донбасі, а потім 24 лютого 2022 року розпочала повномасштабне вторгнення.
2020 року до конституції РФ внесли зміни, які дають змогу Путіну знову балотуватися на посаду глави Кремля 2024 року. Він неодноразово заявляв, що поки не вирішив, чи балотуватиметься на новий строк.
Низка експертів, наприклад виконавчий директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко, прогнозують, що внаслідок воєнних невдач в Україні Путін може втратити владу.
Серед імовірних наступників Путіна аналітики називають секретаря Радбезу РФ Миколи Патрушева, його сина – міністра сільського господарства Дмитра Патрушева, Кирієнка, прем'єр-міністра РФ Михайла Мішустіна.
Деякі експерти вважають, що після Путіна одноосібного правління в країні не буде або принаймні наступником не стане ніхто з його команди.