Прикордонна служба Польщі попросила міноборони скерувати до кордону з Білоруссю ще 1 тис. військовослужбовців

У Польщі хочуть посилити охорону кордону з Білоруссю
Фото: EPA

Прикордонна служба Польщі попросила міністерство оборони скерувати ще 1 тис. військовослужбовців до кордону з Білоруссю. Про це на брифінгу 7 серпня заявив заступник міністра внутрішніх справ Польщі Мацей Вонсік, пише Gazeta Wyborcza.

Видання уточнює, що після прибуття додаткових сил загальна кількість військовослужбовців, які охороняють польсько-білоруський кордон, сягне 3 тис.

Головний комендант прикордонної служби Польщі Томаш Прага додав, що останнім часом на кордоні з Білоруссю "маємо чергову хвилю нелегальних мігрантів і черговий етап гібридної війни": торік було зафіксовано 16 тис. спроб незаконного перетину кордону Польщі, за вісім місяців поточного року – 19 тис.

За словами Праги, кожну групу нелегальних мігрантів, яка підходить до кордону Польщі, "організовують білоруські держслужби". Зокрема, мігранти чекають на переправлення до лінії держкордону на білоруських прикордонних пунктах або поряд із ними, цитує главу прикордонної служби офіційний сайт відомства.

Контекст:

Польща збудувала паркан на кордоні з Білоруссю, обладнаний електронним захистом, після того, як вона і країни Балтії зіткнулися з проблемою нелегальної міграції з Білорусі.

В останні тижні біля кордону з'явилися солдати із російської приватної військової компанії "Вагнер", визнаної у світі злочинною організацією. Наприкінці липня прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький повідомив, що понад 100 вагнерівців у Білорусі рушили в бік Сувальського коридору. 3 серпня Моравецький терміново зустрівся президентом Литви Гітанасом Науседою біля цього коридору – поблизу прикордонного польського міста Сувалки. Вони обговорювали ситуацію з безпекою в цьому районі. За даними Науседи, частина вагнерівців уже підійшла до литовського кордону.

Через переміщення вагнерівців до Білорусі Польща вирішила посилити оборону східного кордону. В уряді повідомили, що збільшать як кількість військовослужбовців на кордоні, так і кількість різних загороджень і укріплень. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Німеччина допоможе своєму союзнику по НАТО Польщі в разі імовірного нападу бойовиків ПВК "Вагнер" із сусідньої Білорусі.