Шустер про переворот у Росії: Перший дзвіночок ми дістанемо з Білорусі. Там ситуація дуже хитка G

Шустер: Я сподіваюся на ланцюгову реакцію
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

У Білорусі може сформуватися симбіоз між людьми, які воюють на боці України, і тими, хто всередині країни відчуває, що самопроголошений президент Олександр Лукашенко завів державу у глухий кут. Таку думку в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман висловив телеведучий Савік Шустер.

"Письменник Дмитро Биков сказав нещодавно: "Тільки інтелігенція може врятувати Росію". Чесно кажучи, дуже сумніваюся в цьому. Переворот? Це має бути щось таке військове, що із фронту має піти. Я думаю, що перший дзвіночок ми дістанемо з Білорусі", – заявив Шустер.

Він зазначив, що в Білорусі "ситуація дуже хитка". За його словами, зміни можуть відбутися, коли білоруси, які воюють в Україні, зможуть перенести свою увагу на Білорусь.

"Щойно українська армія... Вона вже близька до прориву... Якщо не цього року, то наступного трошки вивільняться руки в полку імені Кастуся Калиновського. Я не думаю, що в них немає контактів із регулярною білоруською армією. Є, звісно. Абсолютно переконаний, що багато офіцерів білоруської армії зовсім не підтримують от цього звірського ставлення до політв'язнів. Неабияка кількість офіцерського складу знає, що всією цією операцією зачистки керувала ФСБ, а не КДБ Білорусі. КДБ Білорусі не зміг би абсолютно стримати народ. Тому я думаю, що там може сформуватися симбіоз між тими, хто воює на свободу України, і тими людьми, які все ж таки відчувають, що Лукашенко їх завів в абсолютну безвихідь, де вони стали васалами Росії, практично регіоном Російської Федерації", – сказав Шустер.

На його думку, Лукашенко може втратити владу першим.

"Білорусь невелика. Народ дуже мирний, акуратний, який зазнав величезних жертв під час Другої світової війни. Я думаю, що майбутнє Лукашенка під загрозою. Він може стати першим, який піде. А потім я сподіваюся на ланцюгову реакцію. Тобто реакція із двох елементів – це не велика ланцюгова реакція, але однаково хоч щось. Лукашенко, потім [президент країни-агресора Володимир] Путін", – наголосив Шустер.

Контекст:

Російські війська з 24 лютого 2022 року заходили в Україну, зокрема, із Білорусі. Білорусь практично надала свою територію країні-окупанту як військову базу, зокрема для завдання по Україні ракетних та авіаударів.

На території Білорусі перебувають найманці визнаної у світі злочинною організацією ПВК "Вагнер". 23 липня самопроголошений президент Білорусі Лукашенко заявив, що вагнерівці весь час "просяться на захід", зокрема в Польщу, "на екскурсію до Варшави й Жешува". Пізніше він назвав ці слова "жартом". Через переміщення вагнерівців до Білорусі Польща посилила оборону східного кордону.

У червні та липні про переміщення ядерної зброї РФ у Білорусь заявляли Путін та Лукашенко.

21 серпня CNN, посилаючись на заяву високопосадовця Пентагону, повідомив, що РФ і Білорусь "добилися певного успіху" в переданні ядерної зброї. 22 серпня президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Росія почала перекидати в Білорусь ядерну зброю малої дальності.