Суд Євросоюзу відмовив Абрамовичу у видаленні із санкційного списку й у компенсації на суму €1 млн
20 грудня Загальний суд Європейського союзу відхилив вимогу російського мільярдера Романа Абрамовича видалити його зі списку санкцій Євросоюзу, накладених у зв'язку з війною країни-агресора Росії проти України. Про це повідомив сайт суду ЄС.
Позов Абрамовича, якого в релізі називають бізнесменом із російським, ізраїльським і португальським громадянствами, був проти Європейської ради.
"Обмежувальні заходи спрямовано на посилення тиску на Росію й ціну її дій щодо підриву територіальної цілісності, суверенітету й незалежності України. Пан Абрамович оскаржує в Загальному суді Євросоюзу занесення і збереження його імені у списках осіб та організацій, на яких поширено ці заходи. Крім того, він вимагає компенсації шкоди його репутації, яку він попередньо оцінює в €1 млн", – ідеться в повідомленні.
Суд Євросоюзу відхилив позов Абрамовича, "тим самим підтверджуючи обмежувальні заходи, ужиті проти нього".
У релізі наголошують, що наявність прізвища бізнесмена в санкційному списку "не є невиправданим і непропорційним порушенням його основних прав, зокрема права на повагу приватного й сімейного життя, права на свободу ведення бізнесу й вільне пересування".
"Оскільки пан Абрамович не зміг довести, що занесення і збереження його імені у списках були незаконними, його вимогу про компенсацію також відхилено", – наголосили в суді.
Мільярдер із РФ може подати апеляцію на рішення суду ЄС.
Контекст:
Абрамович, за даними Forbes, посідає 208-ме місце у списку найбагатших людей світу. Його майно оцінюють у $9,2 млрд.
Російський мільярдер почав розпродувати свої активи через загрозу санкцій у зв'язку з нападом Росії на Україну 2022 року, зазначали ЗМІ. Видання The Guardian 22 вересня 2023 року написало, що Абрамович переписав на свою колишню дружину Дар'ю Жукову одну з найбільших колекцій сучасного мистецтва у світі вартістю $963 млн за три тижні до вторгнення РФ в Україну.
Проти Абрамовича як людини з ближнього кола президента країни-агресора РФ Володимира Путіна ввели санкції Великобританія, Європейський союз, Канада, Швейцарія, Австралія, Нова Зеландія й Україна. Канада розпочала у грудні 2022 року конфіскацію його активів.