Туреччина вимагатиме страхування для танкерів, що може обмежити потоки нафти Росії – Bloomberg
За інформацією видання, нове правило набирає чинності 1 грудня, за кілька днів до того, як ЄС і Великобританія запровадять додаткові обмеження на торгівлю з Росією. Через це танкерам, які перевозять нафту, набагато складніше отримати страхування.
Через те, що страхування покриває все, Туреччина не лише прагне захистити свої води, а й може, зазначило Bloomberg, вплинути на потік барелів сирої нафти, яку експортують із Росії. Видання, посилаючись на ухвалений міністерством транспорту Туреччини циркуляр, зазначило, що судна мають надати лист від своєї страхової компанії, у якому буде зазначено, що для цього конкретного рейсу й вантажу надано страхування.
Директор однієї з турецьких установ, яка регулює морські перевезення, підтвердив Bloomberg інформацію про листи, сказавши, що мотивом ухвалення циркуляра було дотримання санкцій ЄС. За його словами, цей крок може сильно вплинути на російські танкери, якщо вони боротимуться за отримання захисту і страхування щодо відшкодування збитків, яке захищає власників від таких зобов'язань, як розливи нафти.
У циркулярі наголошують, що якщо судна проходитимуть через протоки Босфор і Дарданелли незастрахованими, водним шляхам "може бути завдано значної шкоди", а рух суден може зупинитися, якщо незастраховане судно потрапить в аварію.
Контекст:
За інформацією Bloomberg, Росія завантажувала майже 650 тис. барелів нафти на день через порт Новоросійськ упродовж останніх шести місяців.
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Захід запровадив проти РФ кілька пакетів санкцій, а також став відмовлятися від російських нафти й газу та шукати їм альтернативу. Зокрема, ембарго на імпорт російських нафти і газу вже запровадили США, Канада й Австралія, Великобританія до кінця 2022 року має намір повністю відмовитися від постачання російських енергоносіїв.
У межах санкційних заходів із 5 грудня ЄС припинить купувати російську нафту, яку імпортують морським шляхом, а з 5 лютого 2023 року – усі нафтопродукти. Окрім того, ЄС погодився запровадити найвищий поріг цін на російську нафту, яку експортують сухопутними шляхами або трубопроводами, і обговорює такий самий захід щодо газу.
Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк 23 травня заявив, що Європа й далі надсилає в Москву €1 млрд на день, купуючи нафту і газ.
У червні старший радник з енергетичних питань Держдепу США Амос Гогштайн заявив, що Росія заробляє на експорті енергоресурсів більше, ніж до початку повномасштабної війни проти України.
Згідно з опублікованим у вересні аналізом фінського Центру досліджень енергії та чистого повітря (CREA), доходи Росії від продажу енергоносіїв перевищують витрати на війну проти України.