Унаслідок теракту в підмосковному Crocus City Hall загинув полковник спецпідрозділу ГРУ, який воював проти України

Відповідальність за теракт узяло на себе терористичне угруповання ІДІЛ
Фото: ЕРА

Серед жертв теракту 22 березня в концертному залі Crocus City Hall у Московській області країни-агресора Росії опинився полковник спецпідрозділу російської розвідки (ГРУ) Тимур М'ясников. Про це 28 березня повідомила "Медіазона" з посиланням на соцмережі російських військових.

Голова самарського відділення організації "Офіцери Росії" Артур Маліванчук розповів, що в Crocus City Hall М'ясников дістав три кулі й за три дні помер у лікарні.

"Медіазона" зазначає, що прізвище М'ясникова було в опублікованому МНС РФ списку поранених під час теракту.

Маліванчук стверджує, що полковник два роки воював проти України й за кілька днів до теракту приїхав у Москву, щоб побачити сім'ю.

Витоки з російських баз даних, на які посилається видання, свідчать, що в Москві М'ясников був зареєстрований за адресою Генштабу країни-агресора РФ.

Контекст:

22 березня в Crocus City Hall у Красногорську Московської області перед концертом гурту "Пикник" сталася стрілянина. За інформацією пропагандистських ЗМІ, у партер концертного залу увірвалися люди в камуфляжі й відкрили стрілянину з автоматичної зброї. У будівлі почалася пожежа (імовірно, її влаштували нападники). Вогонь вдалося загасити лише увечері 23 березня. За останніми офіційними даними, через стрілянину й пожежу загинуло 143 особи, ще 382 людини постраждали.

Відповідальність за теракт узяло на себе терористичне угруповання ІДІЛ, воно опублікувало фотографії нападників і відео, зроблене ними під час нападу, на якому видно, як вони стріляють у людей, а декому перерізають горло. У США заявили, що вважають саме ІДІЛ організатором теракту в Підмосков'ї, не бачать жодних ознак причетності до цього України й що передавали Росії розвіддані про ймовірну підготовку ісламістами нападів у Росії.

23 березня у Брянській області РФ затримали чотирьох осіб за підозрою у скоєнні теракту. Це уродженці Таджикистану, які працювали в Росії, повідомив "Коммерсантъ".

Водночас російська влада й пропагандисти намагаються довести, що в цій історії нібито є такий собі "український слід". Зокрема, стверджують, що затримання підозрюваних у злочині сталося "неподалік кордону з Україною" (насправді, як з'ясувала  "Медуза", "неподалік" – це за 140 км) і що для них нібито було підготовлено "вікно" з українського боку кордону. Але посол Білорусі в Росії Дмитро Крутой заявив, що білоруські спецслужби допомагали Росії затримати підозрюваних і "не дати піти терористам через наш спільний кордон". У військовій розвідці України наголосили, що ця заява посла фактично нівелювала заяви російської влади про те, що підозрювані в нападі прямували в бік українського кордону.

24 березня всіх чотирьох підозрюваних у теракті суд у РФ відправив під арешт. Пізніше під арешт почали відправляти й інших фігурантів справи.